1. Одиниці мови
Наше мовлення (розповідь, опис, листи, документи) складається з окремих частин, які передають зміст, поняття чи назву. Ці частини - слова, словосполучення і речення. Вони можуть вживатися самостійно і бути пов'язані між собою в конкретному висловлюванні. Наприклад: Благовіщення На благовіїцення весна зиму поборола. Як хороша погода на благовіщення, то буде добрий урожай. На благовіїцення дощ -родиться жито (Нар. календар).
Отже, основними одиницями мови є слово, словосполучення і речення.
Слово - основна одиниця, що складається зі звуків на позначення конкретних предметів, явищ, дій та їхніх ознак. Слово являє собою єдність звукової форми і значення. Наприклад: Сонце. Небо. Жито.
Словосполучення - синтаксична одиниця, яка складається з двох і більше граматично пов'язаних повнозначних слів, що служать для вираження єдиного поняття. Наприклад: непорушна тиша, мудра людина, музичність поезії.
Речення - це мовна одиниця, що складається з пов'язаних між собою слів і виражає закінчену думку. Наприклад: Гідність-це мудра влада тримати себе в руках. Благородство твоєї людської особистості виявляється в таму, наскільки мудро й тонко ти зумів визначити, що гідне й що негідне. Гідне повинно стати самою суттю твоєї духовної культури, негідне нехай викликає у тебе презирство й огиду (В. Сухомлинський).
2. Запрошення
3. Прийменник
4. Прийменник по в діловому мовленні
ЗАНЯТТЯ ДВАДЦЯТЬ ДРУГЕ
В нашій електронній бібліотеці ви можете безкоштовно і без реєстрації прочитати «Мова ділових паперів» автора Г.М.Кацавець на телефоні, Android, iPhone, iPads. Зараз ви знаходитесь в розділі „ЗАНЯТТЯ ДВАДЦЯТЬ ПЕРШЕ“ на сторінці 1. Приємного читання.