У 1977 р. було створено Міжнародну федерацію бухгалтерів (МФБ). Цьому сприяла ініціатива Міжнародного конгресу бухгалтерів у Мюнхені.
Мета МФБ - розвиток та вдосконалення бухгалтерської професії на міжнародному рівні за допомогою гармонізованих стандартів для надання бухгалтерам стабільно високоякісних послуг в інтересах суспільства. Вона є неприбутковим, недержавним, неполітичним міжнародним об'єднанням бухгалтерських організацій - МФБ ініціює, координує і спрямовує зусилля на видання міжнародних стандартів з професійної практики, етики та освіти для професійних бухгалтерів.
Членство у МФБ є відкритим для бухгалтерських організацій.
До складу ради входять по одному представнику з кожної країни-члена МФБ, яка обирає членів Правління, а також встановлює основні положення щодо фінансових внесків членів і приймає зміни до Конституції МФБ.
Правління наглядає за загальною робочою програмою МФБ, бюджетом та за конкретними проектами комітетів.
Робочу програму ради впроваджують невеликі робочі групи або постійні технічні комітети: з питань відповідності вимогам МФБ, з питань освіти, з питань етики, з фінансового та управлінського обліку, з інформаційних технологій, з Міжнародної практики аудиту.
Обов'язки Комітету з Міжнародної практики аудиту - удосконалення якості та одноманітності практики в усьому світі.
Для рішення даних завдань застосовуються такі шляхи:
o Публікація Міжнародних стандартів
o Публікація рекомендацій, щодо застосування Міжнародних стандартів з аудиту;
o Сприяння прийняттю стандартних положень Комітету;
* Сприяння прийняттю Міжнародних стандартів аудиту законодавцями та фондовими біржами;
o Сприяння обговоренню фахівцями-практиками, користувачами та регулювальними органами у всьому світі для визначення потреб користувачів у нових стандартах та рекомендаціях.
Кожна країна, яка має члена в Комітеті, матиме один голос. Для ухвалення запропонованого тексту для обговорення або остаточного-тексту для публікації треба 2/3 голосів країн, але не менше десяти присутніх на засіданні.
1.12. Концептуальна основа міжнародних стандартів аудиту
В нашій електронній бібліотеці ви можете безкоштовно і без реєстрації прочитати «Аудит: організація і методика» автора Огійчук М.Ф. на телефоні, Android, iPhone, iPads. Зараз ви знаходитесь в розділі „1.11. Діяльність Комітету міжнародної аудиторської практики (КМАП)“ на сторінці 1. Приємного читання.