3.1. Головна мета і принципи аудиту
В прийнятих стандартах аудиту та етики Міжнародної федерації бухгалтерів в якості національних стандартів аудиту (Витяг з протоколу засідання аудиторської палати України № 122 від 18.04.2003 р.) вказано, що мета аудиторської перевірки фінансових звітів полягає в наданні аудиторові можливості висловити свою думку стосовно того, чи відповідають підготовлені фінансові звіти в усіх суттєвих аспектах концептуальній основі фінансової звітності.
Для висвітлення аудиторської думки використовуються формування: "справедливо і достовірно відображає" або "відображає достовірно в усіх важливих аспектах".
У більш детальному розгляді у мету аудиторської перевірки можна включити більш детальний перелік процедур, в результаті проведення яких аудитор формує накопичення інформації для складання аудиторського висновку.
Тобто сюди можна включити формування матеріалу до перевірки:
o оцінку бухгалтерського обліку та внутрішнього контролю;
o оцінку системи управління і організації підприємства;
o оцінку функціонування господарських засобів;
o законність приналежних активів і пасивів;
o правильне проведення господарських операцій;
o правильність вибору облікової політики підприємства;
o правильне застосування законодавчих та нормативних актів;
o стан бізнесу підприємства-клієнта.
До загальних принципів, які регулюють аудит відносять методологічні принципи та норми професійної етики.
До методологічних принципів можна віднести:
3.2. Аудиторська палата України, її повноваження
В нашій електронній бібліотеці ви можете безкоштовно і без реєстрації прочитати «Аудит: організація і методика» автора Огійчук М.Ф. на телефоні, Android, iPhone, iPads. Зараз ви знаходитесь в розділі „РОЗДІЛ 3. РЕГУЛЮВАННЯ АУДИТОРСЬКОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ТА ЇЇ ІНФОРМАЦІЙНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ“ на сторінці 1. Приємного читання.