Розділ «Додаток 1 Редакційні принципи Бі-Бі-Сі для авторів випусків новин та інформаційних програм»

Теорія журналістики


1. Вступ


"Аудиторія цілком правомірно сподівається від Бі-Бі-Сі дотримання найвищих редакційних стандартів та стичних норм. "Настанови журналістам Бі-Бі-Сі" становлять публічний виклад цих стандартів і норм, а також шляхів, якими, на думку Бі-Бі-Сі, творці програм можуть їх досягти. Детально роз'яснюючи підхід Бі-Бі-Сі до найскладніших редакційних питань, цей документ дає творцям програм усіх рівнів настанови, які слід знати і виконувати" — зазначив Грег Дайк, генеральний директор.

Щоб бути теле- й радіомовною компанією, яку в усьому світі цінують за творчий підхід і якій найбільше довіряють, Бі-Бі-Сі намагається забезпечити своїх глядачів і слухачів програмами, що інформують, навчають, розважають і культурно збагачують аудиторію інакше, ніж це роблять комерційні станції. Бі-Бі-Сі прагне в усьому керуватися своїми публічно проголошеними цілями; сприяти творчому зростанню талановитої молоді Великої Британії; працювати незалежно від будь-чиїх інтересів і діяти на рівні найвищих стичних стандартів.

Мста Бі-Бі-Сі — давати повну й неупереджену картину життя різних народів і культур Великої Британії та всієї планети. Програми Ві-Бі-Сі повинні відображати всю строкатість і розмаїття світу, аби показувати життя таким, яким воно є.

Аудиторія Бі-Бі-Сі повинна знати, що може довіряти редакційній незалежності й доброчесності програм Бі-Бі-Сі, і що ті чи інші рішення приймаються лише з умотивованих редакційних міркувань, а не внаслідок неправомірного тиску в політичних, комерційних чи особистих інтересах. Настанови журналістам

Ці настанови розроблені з мстою належної підготовки авторів і редакторів програм до взяття на себе певних ризиків, не виходячи при цьому за межі тих норм, на які спирається світова репутація Бі-Бі-Сі як правдивої та неупередженої компанії. "Настанови журналістам Бі-Бі-Сі" поширюються па все мовлення Бі-Бі-Сі у Великій Британії та міжнародному ефірі незалежно від засобу масової інформації — телебачення, радіо чи мережі Іитсрнст. Ці настанови стосуються всіх, хто створює програми для Бі-Бі-Сі, де б вони не працювали — у штаті Корпорації, на позаштатній основі чи в незалежній компанії — виробнику програм.

Усі матеріали Бі-Бі-Сі, розміщені в Інтернеті, повинні, крім того, відповідати вимогам "Настанов для Інтсрнет-видань Бі-Бі-Сі".

Цей документ становить стислий виклад основних інструкцій щодо створення випусків повий і публіцистичних програм. Повний текст "Настанов журналістам Бі-Бі-Сі" і "Настанов для Інтернет-видань Бі-Бі-Сі" можна знайти на веб-сайті "Редакційна політика" порталу внутрішньої мережі Бі-Бі-Сі (ВВС Gateway intranet) і на публічному веб-сайті.

У разі сумнівів просимо звертатися за роз'ясненнями в порядку, викладеному в пункті 7 цього документа або в розділі І "Настанов журналістам Бі-Бі-Сі".


2. Достовірність



3. Неупередженість


Програми Бі-Бі-Сі повинні створюватися на засадах неупередженості, відкритості й відвертості. В якому б куточку світу не працювали репортери Бі-Бі-Сі, вони повинні бути незмінно чесні з постачальниками інформації або джерелами і ставитися до них з повагою. Під час підготовки програми слід постійно запитувати себе: чи справедливі ми щодо цих людей і подій?

Стосунки з учасниками програм

Учасники програм мають право знати:

— про що саме йдеться у програмі;

— характер їхньої участі — наприклад, інтерв'ю чи дискусія;

— якщо вони беруть участь у дебатах або дискусії — весь спектр думок і поглядів, які можуть бути па ній представлені, і, за можливістю, прізвища решти учасників;

— якщо в них беруть інтерв'ю — яких саме питань воно торкатиметься;

— виступатимуть вони у прямому ефірі чи це буде запис, чи буде плівка монтуватися.

Сторінки


В нашій електронній бібліотеці ви можете безкоштовно і без реєстрації прочитати «Теорія журналістики» автора Приступенко Т.О. на телефоні, Android, iPhone, iPads. Зараз ви знаходитесь в розділі „Додаток 1 Редакційні принципи Бі-Бі-Сі для авторів випусків новин та інформаційних програм“ на сторінці 1. Приємного читання.

Зміст

  • ВСТУП

  • Розділ 1 ЕТИКА ЯК НАУКА. РОЗВИТОК УКРАЇНСЬКОГО СУСПІЛЬСТВА НА ЗАСАДАХ ДУХОВНОСТІ

  • Розділ 2 ОСНОВНІ ПРИНЦИПИ ЕТИЧНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ЖУРНАЛІСТІВ

  • Висновки

  • Розділ 3 КОДЕКС ПРОФЕСІЙНОЇ ЕТИКИ ЖУРНАЛІСТІВ УКРАЇНИ

  • Розділ 4 СВОБОДА СЛОВА ЯК ОСНОВНИЙ ПРИНЦИП ДІЯЛЬНОСТІ ЗАСОБІВ МАСОВОЇ ІНФОРМАЦІЇ. ЇЇ ПРАВОВИЙ ЗМІСТ

  • Висновки

  • ЛІТЕРАТУРА

  • ДОДАТКИ

  • Додаток 1 Редакційні принципи Бі-Бі-Сі для авторів випусків новин та інформаційних програм
  • Додаток 2 Етичні засади роботи журналіста: західний досвід

  • ІІІ. Вимоги щодо чіткості та достовірності

  • IV. Створення української комісії з журналістської етики (перший досвід)

  • Додаток 3 Кодекси журналістської етики

  • Додаток 4 Рекомендація № R (2000) 7 Ради Європи Комітету Міністрів країнам — членам стосовно права журналістів не розголошувати їхні джерела інформації

  • Додаток 5 Рекомендація REC (2003) 13 Ради Європи Комітету Міністрів державам-членам щодо надання інформації через засоби масової інформації стосовно кримінального судочинства

  • Додаток 6 Українське законодавство щодо діяльності засобів масової інформації

  • Запит на курсову/дипломну

    Шукаєте де можна замовити написання дипломної/курсової роботи? Зробіть запит та ми оцінимо вартість і строки виконання роботи.

    Введіть ваш номер телефону для зв'язку, в форматі 0505554433
    Введіть тут тему своєї роботи