Облігаторне перестрахування встановлює більш тісний зв'язок між сторонами, ніж одиничні перестрахувальні цесії, і передбачає передачу в перестрахування певної сукупності ризиків, як правило, одного виду страхування, однорідних за ступенем ризику, характеру об'єктів тощо.
Облігаторне перестрахування обов'язкове для обох сторін: відповідно до договору перестрахувальник зобов'язаний передавати, а перестраховик - брати в перестрахування всі ризики, що підпадають під дію договору. З цього виходить, що перестраховик, зобов'язаний брати такі ризики, не визначає і не оцінює ризик у кожному конкретному випадку, а цілком довіряє перестрахувальнику брати ризики на власний розсуд і регулювати збитки в загальних інтересах перестрахувальника і перестраховика.
В основу перестрахування на облігаторній засаді покладено договір облігаторного перестрахування, що містить такі істотні умови:
o тип перестрахування;
o докладний опис ризиків, що передаватимуться в перестрахування згідно з цим договором;
o обмеження в перестрахуванні;
o умови перестрахування;
o метод розподілу між сторонами страхової відповідальності із зазначенням часток;
o порядок розрахунків;
o права та обов'язки сторін;
o відповідальність сторін;
o термін дії та умови розірвання договору;
o порядок урегулювання спорів;
o реквізити і підписи сторін.
Конкретні ризики, що підпадають під дію цього договору, передаються перестраховику на підставі реєстру (так званого бордеро премій), що є переліком цих ризиків з докладним описом. Як правило, бордеро премій містить такі дані:
o номер і дату оригінального договору страхування (поліса, сертифіката);
o найменування об'єкта страхування;
o період страхування;
o страхова сума;
Сторінки
В нашій електронній бібліотеці ви можете безкоштовно і без реєстрації прочитати «Страхування в запитаннях та відповідях» автора Долгошея Н.О. на телефоні, Android, iPhone, iPads. Зараз ви знаходитесь в розділі „98. Характеристика облігаторного перестрахування“ на сторінці 1. Приємного читання.