Джерела адміністративного права - це зовнішні форми вираження адміністративно-правових норм. Той факт, що адміністративне право регулює значну кількість суспільних відносин різноманітного обсягу, зумовлює чисельність джерел адміністративного права. Джерела адміністративного права складають певну систему, в якій можна виділити:
1. Конституцію України від 28 червня 1996 р.;
2. Кодекс України про адміністративні правопорушення (КпАП) від 7 грудня 1984 р. із змінами та доповненнями;
3. Кодекс адміністративного судочинства України (КАС) від 6 липня 2005 р.,
4. Певні положення Митного кодексу України (МК) від 11 липня 2002 р., Податкового кодексу України (ПК) від 2 грудня 2010 р.;
4. Закони України (зокрема, закони України від 16 грудня 1993 р. "Про державну службу", від 2 жовтня 1996 р. "Про звернення громадян", від 23 травня 1991 р. "Про освіту" (в редакції Закону від 23 березня 1996 р.), від 16 червня 1992 р. "Про об'єднання громадян", від 20 вересня 2001 р. "Про дипломатичну службу", від 17 березня 2011 р. "Про центральні органи виконавчої влади", від 13 січня 2011 р. "Про доступ до публічної інформації" тощо);
5. Постанови та розпорядження Верховної Ради України;
6. Укази та розпорядження Президента України;
7. Постанови та розпорядження Кабінету Міністрів України;
8. Накази, інструкції міністерств, інспекцій, служб, агентств, органів виконавчої влади зі спеціальним статусом;
9. Накази керівників державних підприємств, установ, організацій;
10. Нормативні акти місцевих державних адміністрацій (розпорядження, накази);
11. Нормативні акти місцевих рад та їх виконавчих органів (рішення, розпорядження);
12. Міжурядові угоди, ратифіковані Верховною Радою України;
13. Акти союзного законодавства, якщо вони не суперечать Конституції та законодавству України до прийняття аналогічних документів органами України.
Джерела адміністративного права характеризуються надмірною кількістю, розмаїттям їх зовнішніх форм та юридичної сили, відсутністю єдиного (збірного) кодифікованого акту.
В Україні відбувається процес систематизації адміністративного законодавства.
Систематизація - це упорядкування та удосконалення нормативного матеріалу, приведення його у певну систему. Систематизація здійснюється у 2 формах: інкорпорації та кодифікації.
Інкорпорація адміністративного законодавства - зовнішня обробка чинного та нечинного нормативно-правового матеріалу й розташування його в певному порядку. Вона здійснюється з метою поліпшення пошуку нормативного матеріалу, наукових досліджень. Проводиться інкорпорація як органами держави, так і недержавними організаціями. Частіше її здійснюють інститути, комісії, вчені-юристи, професійні громадські правничі організації тощо.
Сторінки
В нашій електронній бібліотеці ви можете безкоштовно і без реєстрації прочитати «Адміністративне право України» автора Автор невідомий на телефоні, Android, iPhone, iPads. Зараз ви знаходитесь в розділі „4. Джерела адміністративного права. Систематизація адміністративного законодавства“ на сторінці 1. Приємного читання.