Головним та основним напрямом діяльності суб'єктів публічної адміністрації є адміністрування.
До основних елементів відповідної діяльності належать:
1) цілі та завдання - уявлення про напрями та очікувані наслідки діяльності суб'єктів публічної адміністрації;
2) функції - частина діяльності, яка здійснюється на основі закону або іншого правового акта суб'єктами публічної адміністрації притаманними їм методами для виконання завдання публічного адміністрування.
Традиційно функції діяльності суб'єктів публічної адміністрації поділяють на:
- загальні (прогнозування, планування, організація, регулювання, координація, облік, контроль);
- спеціальні (відображають специфіку конкретного суб'єкта адміністрування);
- допоміжні (обслуговують виконання загальних і спеціальних функцій);
3) методи - способи здійснення керуючими суб'єктами владно-організуючого впливу на об'єкти адміністрування.
Діяльність суб'єктів публічної адміністрації пов'язана із адміністративним розсудом. Адміністративний розсуд - це визначений межами норм права певний ступінь свободи суб'єкта публічної адміністрації (органу, посадової особи тощо) у правовому вирішенні того чи іншого підвідомчого питання (справи), яка надається з метою прийняття раціонального оптимального рішення у справі. Адміністративний розсуд обумовлений творчим, динамічним характером адміністрування, складністю різноманітних ситуацій в різних сферах життєдіяльності та потребує розширення правового регулювання дозволеної поведінки і можливих варіантів її наслідків.
Види адміністративного розсуду
Адміністративно-правові режими
Адміністративно-правові режими - це певне поєднання адміністративно-правових засобів регулювання, опосередкованого імперативним методом юридичного впливу, який дістає вияв у тому, що суб'єкти правовідносин займають юридично нерівні позиції.
Елементи адміністративно-правових режимів:
- мета встановлення відповідного адміністративно-правового режиму;
- імперативний метод правового регулювання;
- встановлена у законодавчому порядку сукупність правил щодо поведінки громадян, юридичних осіб, державних органів та їх посадових осіб і щодо реалізації ними своїх прав у певних ситуаціях (режимні правила);
- спеціальні державні органи, на які покладено завдання здійснення мети адміністративно-правового режиму та надано право здійснювати контроль за додержанням режимних правил;
- відповідальність за порушення "режимних" норм;
Сторінки
В нашій електронній бібліотеці ви можете безкоштовно і без реєстрації прочитати «Адміністративне право України» автора Автор невідомий на телефоні, Android, iPhone, iPads. Зараз ви знаходитесь в розділі „2. Діяльність суб'єктів публічної адміністрації. Адміністративний розсуд. адміністративно-правові режими“ на сторінці 1. Приємного читання.