Одруження сина українського гетьмана Тимоша Хмельницького і Розанди, доньки молдовського господаря Василя Лупула, за задумом гетьмана Богдана Хмельницького, мало сприяти союзові України з Молдовою, Туреччиною і Кримом.
Навесні 1652 гетьман вислав Тимоша Хмельницького з козацьким військом до Молдови на його весілля, аби змусити молдовського господаря виконати свою обіцянку видати його доньку заміж за Тимоша. На руку Розанди та багатства її батька претендували найбільші магнати Польщі. Передбачаючи, що польське військо схоче перехопити сина гетьмана, Богдан Хмельницький через розвідників поширив чутку, що Тим-іш іде з невеликими силами. А насправді надіслав із Тимошем відбірний загін козаків.
22-23 травня 1652 р. під горою Батіг (нині поблизу с. Четвертинів-ки Тростянецького р-ну Вінниччини) відбулася запекла битва козацької армії з 30-тисячним польським військом. Поляків очолював коронний гетьман Мартин Калиновський, який потрапив у полон ще під час битви під Корсунем 1648 р., але згодом був викуплений Польщею у татар.
Козацьке військо після кількагодинного запеклого бою зламало опір супротивника і увірвалося в польський табір. Калиновський наказав стріляти по поляках, які зібралися втікати, але невдовзі загинув сам, як і всі вищі воєначальники армії.
За результатами битви територію Гетьманщини було повністю очищено від польських формувань. У серпні того ж року Тиміш Хмельницький одружився з донькою молдовського господаря Розандою. Цей союз мав не стільки воєнно-політичну вагу, скільки династичне значення в планах Богдана Хмельницького на подальше утвердження Української держави.
Конотопська битва 1659 р.
В нашій електронній бібліотеці ви можете безкоштовно і без реєстрації прочитати «25 перемог України» автора Палій О.А. на телефоні, Android, iPhone, iPads. Зараз ви знаходитесь в розділі „Перемога поблизу гори Батіг 1652 р“ на сторінці 1. Приємного читання.