1632 р. Московія, скориставшись смертю польського короля та Тридцятилітньою війною в Європі, в якій брала участь і Польща, порушила перемир’я й напала на Польщу. Московське військо обложило Смоленськ. На допомогу Москві виступила Туреччина, яка хотіла пом-ститися за поразку під Хотином. Однак у двох битвах на Дністрі турецьке військо було розбито польським загоном, до якого входили понад тисячу запорожців.
Тим часом під Смоленськом завдяки діям армії запорожців на чолі з гетьманом Тимофієм Орендаренком та їхньому несподіваному форсуванню Дніпра вже самі московити опинилися в пастці. Частина козаків вирушили в похід у московський тил на фортеці Великі Луки, Можайськ, Ржев та інші, але більшість лишилася облягати московське військо.
На початку 1634 р. запорожці та поляки змусили капітулювати під Смоленськом московську армію під керівництвом першого воєводи Михайла Шеїна. На знак ганьби московська армія пройшла під шибеницею. До рук козаків і поляків потрапило 118 гармат і 129 московських прапорів. Самого Шеїна за наказом царя було страчено в Москві. Москва змушена була відмовитися від своїх загарбницьких планів. Козаки зіграли важливу роль у Смоленській війні, а в окремих її моментах - вирішальну.
Розгром першої армії Європи під Жовтими Водами 1648 р.
В нашій електронній бібліотеці ви можете безкоштовно і без реєстрації прочитати «25 перемог України» автора Палій О.А. на телефоні, Android, iPhone, iPads. Зараз ви знаходитесь в розділі „Перемоги під Смоленськом 1632-34 рр“ на сторінці 1. Приємного читання.