Важливим розділом фінансового плану підприємства є інвестиційна політика. Вона складна за змістом, тому розробляється багатьма структурними підрозділами апарату управління підприємством (фінансовим, технічним, планово-економічним, маркетинговим, патентним та іншими відділами). Інвестиційна політика розглядається як управління фінансовими та реальними інвестиціями [48].
Інвестиційна діяльність металургійного підприємства - це складний комплекс робіт, який містить пошук і дослідження об'єктів інвестування, джерел фінансування та контроль за рухом коштів.
В управлінні інвестиціями важливою є роль інвестиційного аналізу, предметом якого є портфельні, або фінансові, та капітальні інвестиції підприємства.
Необхідність використання інформаційних технологій в управлінні вимагає першочергових інвестицій в ІТ-технології. Дослідження прогнозних інвестиційних пропозицій у сфері електронної комерції ускладнено динамічністю електронного середовища та великою кількістю взаємозв'язків, які важко оцінити точними економіко-математичними методами. Вибір методу для використання в цій сфері повинен спиратися на дотримання таких основних вимог:
- урахування множини пропозицій та стилю прийняття інвестиційних управлінських рішень та необхідність досягнення порозуміння між учасниками інвестиційного процесу;
- відповідність природному ходу людського мислення;
- спосіб рейтингування повинен бути обгрунтованим і зрозумілим, щоб процес прийняття управлінських рішень не носив невизначений характер, а потенційні можливості не залишились нереалізованими.
Переліченим вимогам відповідає, наприклад, метод аналізу ієрархій, запропонований американським ученим Томасом Сааті та його науковою школою. Сукупність ієрархічних моделей складається на базі матриць порівнянь, що не протирічать одна одній. Інформація для них визначається на підставі експертних оцінок. Розрахункові процедури парних порівнянь здійснюються за допомогою теорії невід'ємних матриць. Аналіз структури моделей проводиться за допомогою процедур, розроблених у теорії графів. Порівняльна оцінка інвестиційного проекту здійснюється для всіх кластерів металургійного комплексу, що складають ієрархію. Ієрархічні моделі, структури ієрархій, послідовність дій і розрахунки рейтингових пріоритетів детально викладені в роботі [49]. Практична реалізація комбінованого методу аналізу ієрархій здійснена в КБ "ПриватБанк" для інтегральної оцінки проектів кредитування підприємств електронного бізнесу.
12.1. Аналіз інвестиційного портфеля
12.2. Аналіз капітальних інвестицій
Політика реальних прямих, або капітальних, інвестицій є складовою частиною інвестиційної політики металургійного підприємства. її особливості, що наведені на рисунку 12.2, потребують врахування в аналізі інвестиційних проектів та інвестиційних пропозицій.
Рис. 12.2. Характерні ознаки політики капітальних інвестицій
Політика управління капітальними інвестиціями забезпечує розробку, оцінку, впровадження та реалізацію ефективних реальних інвестиційних проектів та пропозицій. На металургійному підприємстві вони відрізняються сумою інвестицій (для пропозиції - до 50 тис. дол. СІНА, для проекту - понад 50 тис. дол. СІНА). Порівняльна оцінка альтернативних варіантів є важливим аналітичним завданням, вирішення якого необхідне для вибору оптимального з них.
Інвестиційний проект (ІП) - це діяльність або система заходів, які передбачають здійснення комплексу дій з метою досягнення визначених результатів. Оцінка ефективності інвестиційного проекту містить аналітичні завдання, надані на рисунку 12.3.
Рис. 12.3. Послідовність аналітичних завдань інвестиційного проекту або пропозиції
Загальна система показників оцінки будь-якого інвестиційного проекту або пропозиції наведена в таблиці 12.2.
Таблиця 12.2
ОСНОВНІ ПОКАЗНИКИ ОЦІНКИ ІНВЕСТИЦІЙНИХ ПРОЕКТІВ АБО ПРОПОЗИЦІЙ
Закінчення табл. 12.2
Сторінки
В нашій електронній бібліотеці ви можете безкоштовно і без реєстрації прочитати «Банківські операції» автора Ковальчук К.Ф. на телефоні, Android, iPhone, iPads. Зараз ви знаходитесь в розділі „Розділ 12. Аналіз інвестиційно-інноваційної діяльності металургійного підприємства“ на сторінці 1. Приємного читання.