Загальна оцінка фінансового стану підприємства відображає підсумки аналітичної фінансової роботи та надається на основі порівняння результатів вертикального (аналіз структури фінансових звітів та структури складових елементів їхніх частин) і горизонтального (дослідження тенденцій змін у часі статей фінансових звітів і розрахованих на їхній підставі фінансових показників) аналізів. Тільки на їхній порівняльній оцінці формуються висновки аналізу. Робиться також порівняння з показниками середньогалузевими, спорідненими передовими підприємствами та з конкурентами.
На основі результатів аналізу в залежності від можливостей підприємства та економічної ситуації розробляється комплекс заходів із поліпшення його фінансового стану. Як показує практика, в управлінні поточними активами доцільно використання двох видів політики в управлінні фінансовими ресурсами: агресивної та консервативної [47]. Ознаками агресивної політики є:
- відсутність обмежень при нарощуванні поточних активів;
- наявність значної маси грошових коштів;
- наявність великих запасів сировини та готової продукції;
- стимулювання покупців, збільшення дебіторської заборгованості. У результаті цієї політики досягається висока частка оборотних активів у загальній сумі всіх активів і відносно тривалий період їхнього обігу.
Ознаками консервативної політики в управлінні фінансовими ресурсами є: стримування росту оборотних активів, їхня мінімізація. У результаті цього досягається низька частка поточних активів, що забезпечує їхній швидкий оберт. Вибір політики в управлінні фінансовими ресурсами здійснюється в залежності від конкретних умов підприємства.
Основні терміни та поняття
Фінансовий аналіз; класифікація видів фінансового аналізу; зовнішній та внутрішній фінансовий аналіз; мета фінансового аналізу; трендовий аналіз; коефіцієнт дисконтування; методи фінансового аналізу. Особливості методики зовнішнього фінансового аналізу; джерела інформації; завдання аналізу фінансових результатів; класифікація фінансових результатів за видами діяльності; призначення аналізу майнового стану; завдання аналізу майнового стану; діагностика майнового стану; показники оцінки майнового стану; аналіз співвідношень у структурі майнового стану; аналіз грошових потоків; аналіз фінансового стану; фінансові показники-коефіцієнти (ліквідності та платоспроможності, фінансової стабільності, ділової активності, ефективності); ліквідність балансу; ліквідність активів; ліквідність підприємства; фінансова стійкість; типи фінансової стійкості; система показників оборотності активів; оцінка ефективності діяльності; система показників рентабельності; експрес-аналіз; коефіцієнт Вівера; модель Альтмана; діагностика ймовірності банкрутства. Особливості методики внутрішнього фінансового аналізу; мета внутрішнього фінансового аналізу; послідовність внутрішнього фінансового аналізу; аналіз динаміки та структури фінансових результатів;
чинники фінансових результатів; факторний аналіз фінансових результатів; оцінка стану оборотних активів; джерела фінансування оборотних активів; спонтанне фінансування; оцінка ефективності використання оборотних активів; аналіз динаміки та структури дебіторської заборгованості (за складом, об'єктами та термінами); аналіз кредиторської заборгованості; порівняльний аналіз дебіторської заборгованості та поточних зобов'язань; загальна оцінка фінансового стану; ознаки агресивної та консервативної політики в управлінні фінансовими ресурсами.
В нашій електронній бібліотеці ви можете безкоштовно і без реєстрації прочитати «Банківські операції» автора Ковальчук К.Ф. на телефоні, Android, iPhone, iPads. Зараз ви знаходитесь в розділі „11.4. Загальна оцінка фінансового стану підприємства“ на сторінці 1. Приємного читання.