Максимізація прибутку як цільова настанова діяльності підприємства в ринкових умовах зумовлює першочергове значення та роль аналізу фінансового стану підприємства в складі комплексного економічного аналізу його господарсько-фінансової діяльності й викликає необхідність зміни класичної послідовності аналізу, викладеної в [15, 46], яка, в основному, використовується на підприємствах. Це пояснюється тим, що послідовність аналізу повинна відбивати та враховувати зростання ролі фінансових засобів на сучасному етапі та вигідність як для підприємства, так і для контрагентів його зовнішнього середовища, зокрема банків [38].
Таким чином, аналітичну роботу на підприємстві доцільно виконувати в наступній послідовності.
1. Аналіз виконання дохідної і видаткової частин фінансового плану.
2. Аналіз формування прибутку та його розподілу.
3. Аналіз стану й оборотності оборотних коштів.
4. Аналіз рентабельності.
5. Аналіз чинників, що впливають на фінансові результати.
У теперішній час методики аналізу прибутку, стану і ефективності використання оборотних коштів ураховують передовий вітчизняний досвід, а також досвід країн із розвинутою ринковою економікою. Слід зазначити, що аналіз витрат на виробництво, які є одним з найважливіших факторів фінансового стану, на сьогодні є самостійним розділом внутрішнього комплексного аналізу діяльності підприємства (див. розділ 10).
11.3.1. Аналіз фінансових результатів
11.3.2. Аналіз оборотних активів
11.3.3. Аналіз заборгованості
11.4. Загальна оцінка фінансового стану підприємства
В нашій електронній бібліотеці ви можете безкоштовно і без реєстрації прочитати «Банківські операції» автора Ковальчук К.Ф. на телефоні, Android, iPhone, iPads. Зараз ви знаходитесь в розділі „11.3. Особливості методики внутрішнього фінансового аналізу підприємства“ на сторінці 1. Приємного читання.