Розділ «Тема 7. Розвиток лідерства»

Лідерство та стиль роботи менеджера

План лекції

7.1. Розвиток лідерства в контексті розвитку організації.

7.2. Лідерство в контексті керованих змін.

7.3. Умови створення лідерського потенціалу.

7.4. Створення компаній лідерського типу.


7.1. Розвиток лідерства в контексті розвитку організації7.2. Лідерство в контексті керованих змін


Традиційно тренінг використовується як засіб освоєння конкретних навичок, розвитку особистих умінь, зокрема індивідуальних навичок лідерства. Якщо ж використати тренінг у контексті організаційного розвитку, то можна залучити його більш широкі стратегічні можливості.

Такий підхід допомагає:

o розвивати лідерство не тільки в межах індивідуальних дій, а й у рамках роботи управлінської команди;

o готувати основи лідерства в діях компанії на ринку (розробляти плани конкурентних дій);

o готувати основи лідерства в рамках оперативного менеджменту (наприклад, розробляти й здійснювати плани розвитку персоналу);

o закладати основи лідерства у взаємодії всередині компанії (готувати конструктивний діалог між менеджментом та інвесторами/власниками);

o проводити керовані організаційні зміни тощо.

Лідерами стають не тільки на керівних постах. Вони є на всіх щаблях організаційних сходів, навіть на нижніх. Експерти бізнес-школи "Wharton" Пенсільванського університету (США) й компанії McKinsey стверджують, що в усіх співробітників компанії, незалежно від їхнього рангу, повинна бути можливість повною мірою виявити свої лідерські якості. Тоді їхнє професійне життя наповниться змістом, а компанія вийде на новий рівень ефективності.

Вважається, що людина стає лідером, тільки зайнявши високий пост.

Саме так найчастіше й буває, хоча, звичайно, не завжди. Лідерів чимало на будь-якому рівні управління організацією, навіть на найнижчому.

Дійсно, експерти Wharton і McKinsey у сфері менеджменту стверджують, що задатки лідерів є в співробітників, які займають найрізноманітніші посади, і дуже важливо, щоб ці якості могли розвиватися.

Тільки тоді як менеджери, так і рядові співробітники будуть із повною віддачею трудитися на благо компанії й одержувати задоволення від роботи, то компанія зможе досягти своєї стратегічної мети і створити умови для формування майбутніх керівників, у тому числі тих, хто займе найвищі пости.

Сторінки


В нашій електронній бібліотеці ви можете безкоштовно і без реєстрації прочитати «Лідерство та стиль роботи менеджера» автора Скібіцька Л.І. на телефоні, Android, iPhone, iPads. Зараз ви знаходитесь в розділі „Тема 7. Розвиток лідерства“ на сторінці 1. Приємного читання.

Запит на курсову/дипломну

Шукаєте де можна замовити написання дипломної/курсової роботи? Зробіть запит та ми оцінимо вартість і строки виконання роботи.

Введіть ваш номер телефону для зв'язку, в форматі 0505554433
Введіть тут тему своєї роботи