План лекції
7.1. Розвиток лідерства в контексті розвитку організації.
7.2. Лідерство в контексті керованих змін.
7.3. Умови створення лідерського потенціалу.
7.4. Створення компаній лідерського типу.
7.1. Розвиток лідерства в контексті розвитку організації
7.2. Лідерство в контексті керованих змін
Традиційно тренінг використовується як засіб освоєння конкретних навичок, розвитку особистих умінь, зокрема індивідуальних навичок лідерства. Якщо ж використати тренінг у контексті організаційного розвитку, то можна залучити його більш широкі стратегічні можливості.
Такий підхід допомагає:
o розвивати лідерство не тільки в межах індивідуальних дій, а й у рамках роботи управлінської команди;
o готувати основи лідерства в діях компанії на ринку (розробляти плани конкурентних дій);
o готувати основи лідерства в рамках оперативного менеджменту (наприклад, розробляти й здійснювати плани розвитку персоналу);
o закладати основи лідерства у взаємодії всередині компанії (готувати конструктивний діалог між менеджментом та інвесторами/власниками);
o проводити керовані організаційні зміни тощо.
Лідерами стають не тільки на керівних постах. Вони є на всіх щаблях організаційних сходів, навіть на нижніх. Експерти бізнес-школи "Wharton" Пенсільванського університету (США) й компанії McKinsey стверджують, що в усіх співробітників компанії, незалежно від їхнього рангу, повинна бути можливість повною мірою виявити свої лідерські якості. Тоді їхнє професійне життя наповниться змістом, а компанія вийде на новий рівень ефективності.
Вважається, що людина стає лідером, тільки зайнявши високий пост.
Саме так найчастіше й буває, хоча, звичайно, не завжди. Лідерів чимало на будь-якому рівні управління організацією, навіть на найнижчому.
Дійсно, експерти Wharton і McKinsey у сфері менеджменту стверджують, що задатки лідерів є в співробітників, які займають найрізноманітніші посади, і дуже важливо, щоб ці якості могли розвиватися.
Тільки тоді як менеджери, так і рядові співробітники будуть із повною віддачею трудитися на благо компанії й одержувати задоволення від роботи, то компанія зможе досягти своєї стратегічної мети і створити умови для формування майбутніх керівників, у тому числі тих, хто займе найвищі пости.
Сторінки
В нашій електронній бібліотеці ви можете безкоштовно і без реєстрації прочитати «Лідерство та стиль роботи менеджера» автора Скібіцька Л.І. на телефоні, Android, iPhone, iPads. Зараз ви знаходитесь в розділі „Тема 7. Розвиток лідерства“ на сторінці 1. Приємного читання.