Розділ «8.4. Класифікація стилів управління залежно від інтересів і мети керівника»

Лідерство та стиль роботи менеджера

Залежно від інтересів, які переслідують керівники, і від першочергових цілей, на які вони орієнтуються, виділяють діловий, бюрократичний і діляцький (гендлярський) стилі управління.

Ознаками ділового стилю управління є орієнтація керівника на кінцеву мету діяльності колективу, точне і своєчасне виконання наміченого. Він грунтується на принципі "інтереси справи понад усе".

Діловий керівник:

o прагне до пошуку найкоротших оптимальних шляхів і ефективних методів вирішення назрілих проблем;

o проявляє відповідальне ставлення до використання ресурсів та робочого часу;

o проявляє здібність до усвідомленого ризику;

o має самостійність мислення;

o проявляє ініціативне та креативне ставлення до справи;

o працює з урахуванням перспективи;

o намагається передбачати нові проблеми та заздалегідь опрацьовує заходи для їхнього вирішення;

o забезпечує гнучкість розпорядчої діяльності (своєчасне корегування або скасування раніше прийнятих рішень, виконання яких через обставини, що склалися, є недоцільним або неможливим);

o забезпечує єдність слова й діла;

o проявляє критичне ставлення до досягнутого;

o систематично підвищує свою кваліфікацію і зміцнює самодисципліну;

o спрощує і вдосконалює управлінську працю;

o орієнтується на знання, досвід і світогляд підлеглих;

o звільняє від тяганини, формалізму і канцелярщини. Діловий стиль управління грунтується на високій компетентності керівника, глибокому знанні дорученої справи, вмінні здійснювати комплексний аналіз обставин, що склалися, приймати ефективні рішення та домагатися їхньої реалізації.

Бюрократичний стиль управління характеризується зсувом інтересів і мети з основної справи на допоміжні організаційні, формально-адміністративні функції. Якщо для керівника ділового стилю трудова дисципліна є неодмінною умовою виконання виробничих завдань, то для керівника-бюрократа основним є не справа, а дисципліна й порядок самі по собі, навіть якщо вони не призводять до практичних результатів.

Бюрократичний керівник:

Сторінки


В нашій електронній бібліотеці ви можете безкоштовно і без реєстрації прочитати «Лідерство та стиль роботи менеджера» автора Скібіцька Л.І. на телефоні, Android, iPhone, iPads. Зараз ви знаходитесь в розділі „8.4. Класифікація стилів управління залежно від інтересів і мети керівника“ на сторінці 1. Приємного читання.

Запит на курсову/дипломну

Шукаєте де можна замовити написання дипломної/курсової роботи? Зробіть запит та ми оцінимо вартість і строки виконання роботи.

Введіть ваш номер телефону для зв'язку, в форматі 0505554433
Введіть тут тему своєї роботи