Розділ «ТЕМА 2. ОБ'ЄКТИ УПРАВЛІННЯ У СФЕРІ ЛОГІСТИКИ»

Ви є тут

Логістика

1. Поняття потоку як базове поняття логістики. Види потоків у логістиці.

2. Матеріальні потоки, їх класифікація та розмірність.

3. Інформаційні потоки, їх класифікація та розмірність.

4. Фінансові потоки, їх класифікація та розмірність.

5. Потоки послуг та їх специфіка.

6. Поняття і види запасів та їх роль у логістиці.

7. Основні системи управління запасами в логістиці, їх характеристика.

8. Логістичний ланцюг та його елементи. Принципова схема логістичних ланцюгів.


1. Поняття потоку як базове поняття логістики. Види потоків у логістиці2. Матеріальні потоки, їх класифікація та розмірність


Поняття матеріального потоку є ключовим у логістиці. Матеріальні потоки утворюються в результаті транспортування, складування та виконання інших матеріальних операцій з сировиною, напівфабрикатами і готовими виробами – починаючи від первинного джерела сировини та закінчуючи кінцевим споживачем.

Матеріальні потоки можуть протікати між різними підприємствами або всередині одного підприємства.

Отже, матеріальний потік – це сукупність товарно-матеріальних цінностей, які розглядаються в певному часовому інтервалі в процесі застосування до них різних логістичних операцій.

Матеріальний потік, який розглядається не в часовому інтервалі, а на конкретний момент, переходить в матеріальний запас.

Кожному матеріальному потокові відповідає певний інформаційний потік, однак матеріальний та інформаційні потоки зазвичай не співпадають один з одним у часі та за спрямованістю.

Матеріальні потоки класифікують за низкою ознак (табл. 2.2).

Класифікація матеріальних потоків

Таблиця 2.2

№ з/пКласифікаційна ознакаРізновид матеріального потокуХарактеристика матеріального потоку
1234
1Належність до логістичної системиЗовнішнійМатеріальний потік протікає у навколишньому середовищі (стосовно підприємства). До цієї категорії належать не всі вантажі, що рухаються поза підприємством, а лише ті, до організації яких має стосунок підприємство
ВнутрішнійМатеріальний потік утворюється в результаті здійснення логістичних операцій всередині логістичної системи
2Напрям щодо логістичної системиВхіднийМатеріальний потік надходить до логістичної системи з навколишнього середовища
ВихіднийМатеріальний потік надходить з логістичної системи до навколишнього середовища
3Склад товарно-матеріальних цінностейОдноасортиментніМатеріальний потік представлений одною асортиментною групою (одним видом продукту)
БагатоасортиментніМатеріальний потік представлений декількома асортиментними групами (кількома видами продукту)
4Кількісні характеристикиМасовіВиникають в процесі транспортування вантажів групою транспортних засобів (залізничний состав, колона автомобілів, караван суден тощо)
ВеликіПотребує перевезення кількома вагонами чи автомобілями (трейлерами)
СередніПотоки вантажів в одиночних вагонах або автомобілях (трейлерах)
ДрібніКількість вантажу не дозоляє повністю використовувати вантажопідйомність транспортного засобу, тому при перевезенні їх доцільно поєднувати з іншими, супутніми вантажами
5Питома вага вантажів, які утворюють потікВажковаговіЗабезпечують повне використання вантажності транспортних засобів, потребують меншого складського об'єму при зберіганні, ніж легковагові. Важковагові потоки утворюють вантажі, у яких маса одного місця перевищує 1 т (при перевезеннях водним транспортом) і 0,5 т (при перевезеннях залізничним транспортом)
ЛегковаговіНе дозволяють повною мірою використовувати вантажопідйомність транспортного засобу. Одна тонна вантажу легковагого потоку займає об'єм понад 2м2
6Фізико-хімічні властивості вантажів(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({}); НасипніПотоки сипучих вантажів (напр., зерно), які перевозяться без тари найчастіше в спеціалізованих транспортних засобах (вагонах бункерного типу, відкритих вагонах, на платформах, в контейнерах тощо).
НавальніПотоки вантажів зазвичай мінерального походження (вугілля, руда, пісок тощо), які перевозяться без тари і можуть злежуватися, змерзатися
Тарно-штучніВантажі мають різні фізико-хімічні властивості, питому вагу, об'єм. Перевозяться в контейнерах, ящиках, мішках, без тари
НаливніВантажі перевозяться наливом в цистернах і танкерах. Логістичні операції з вантажами виконуються за допомогою спеціальних технічних засобів

Величина матеріального потоку вимірюється дробом, в чисельнику якого зазначена одиниця виміру матеріальних цінностей (штуки, кілограми, тонни тощо), а в знаменнику – одиниця виміру часу (доба, місяць, рік тощо).

Сторінки


В нашій електронній бібліотеці ви можете безкоштовно і без реєстрації прочитати «Логістика» автора Невідомо на телефоні, Android, iPhone, iPads. Зараз ви знаходитесь в розділі „ТЕМА 2. ОБ'ЄКТИ УПРАВЛІННЯ У СФЕРІ ЛОГІСТИКИ“ на сторінці 1. Приємного читання.

Запит на курсову/дипломну

Шукаєте де можна замовити написання дипломної/курсової роботи? Зробіть запит та ми оцінимо вартість і строки виконання роботи.

Введіть ваш номер телефону для зв'язку, в форматі 0505554433
Введіть тут тему своєї роботи