Розділ «ТЕМА 9. ОРГАНІЗАЦІЯ ЛОГІСТИЧНОГО СЕРВІСУ»

Ви є тут

Логістика

1. Значення і суть логістичного сервісу.

2. Об'єкти і види логістичного сервісу.

3. Організація логістичного сервісу.

4. Критерії якості логістичного обслуговування.

5. Показники, що характеризують рівень логістичного сервісу.


1. Значення і суть логістичного сервісу2. Об'єкти і види логістичного сервісу


Об'єктом логістичного сервісу, з одного боку, є сам товар у власній фізичній формі, а з іншого – споживачі матеріального потоку. Логістичний сервіс може здійснюватися постачальником товару або експедиторською фірмою, що спеціалізується на наданні послуг.

Види і специфіка логістичних послуг як елементів відповідних потоків попередньо досліджувалися у темі 2 "Об'єкти управління у сфері логістики". Тому детальніше зупинимося на характеристиці їх комплексних характеристик у формі сервісу (табл. 9.1).

Класифікація логістичного сервісу

Таблиця 9. /

№ з/пКласифікаційна ознакаВид сервісуХарактеристика сервісу
1234
1Сфера використанняСпоживчого попитуВключає до- та післяпродажні послуги, а також послуги, що надаються під час продажу і в комплексі визначають терміни, обсяг, якість, комплектність поставки, безвідмовність і своєчасність, спосіб замовлення тощо
ВиробничийВключає надання послуг, спрямованих на ефективне використання продукції та виявлення її можливостей (випробування, монтаж і наладка, організація експлуатації, навчання персоналу, доробка та модифікація)
ІнформаційнийВизначається обсягом і різноманіттям інформації, що надається потенційному покупцю про продукцію фірми та її сервісне обслуговування (реклама, лрайс-листи, технічна документація, правила гарантії, експлуатаційна документація)
Фінансово-кредитнийСукупність можливих варіантів оплати продукції, системи знижок і пільг, пропоновані споживачам, можливість надання різних форм кредиту
2 3Зміст робітЖорсткийВключає послуги, що пов'язані із забезпеченням працездатності, безвідмовності та обумовлених параметрів експлуатації товару.
М'якийПослуги щодо розширення сфери його споживання, а також підвищення ефективності експлуатації товару в конкретних умовах роботи споживача
Спрямованість на споживачаПрямийВключає послуги, спрямовані на матеріальний продукт і конкретного споживача
НепрямийВключає послуги, що не мають прямого стосунку до конкретного споживача
4Адаптивність до потреб споживачаСтандартизованийВключає комплекс послуг, яких найчастіше потребують клієнти
ІндивідуальнийВключає послуги, які визначаються специфікою потреб конкретних клієнтів


3. Організація логістичного сервісу


Організація логістичного сервісу – це комплекс організаційно-економічних заходів, які забезпечують надання логістичних послуг. Для його реалізації на практиці застосовують поняття "логістики сервісного відгуку" (service response logistic), яка означає процес координації логістичних операцій, необхідних для надання логістичних послуг найбільш ефективним способом з точки зору витрат і задоволення потреб споживачів.

Формування системи логістичного сервісу відбувається в такій послідовності:

1. Сегментація ринку споживачів послуг.

2. Визначення переліку послуг, які користуються попитом споживачів.

3. Ранжування послуг у переліку та зосередження уваги на найбільш значущих для споживачів послугах.

4. Визначення стандартів послуг у розрізі окремих сегментів ринку.

5. Оцінка послуг, які надаються.

Сторінки


В нашій електронній бібліотеці ви можете безкоштовно і без реєстрації прочитати «Логістика» автора Невідомо на телефоні, Android, iPhone, iPads. Зараз ви знаходитесь в розділі „ТЕМА 9. ОРГАНІЗАЦІЯ ЛОГІСТИЧНОГО СЕРВІСУ“ на сторінці 1. Приємного читання.

Запит на курсову/дипломну

Шукаєте де можна замовити написання дипломної/курсової роботи? Зробіть запит та ми оцінимо вартість і строки виконання роботи.

Введіть ваш номер телефону для зв'язку, в форматі 0505554433
Введіть тут тему своєї роботи