Розділ «ПЕРЕДМОВА»

Іноземні інвестиції

Нині офшор – найефективніший метод податкового планування. Він будується на законодавчій базі багатьох країн і є найважливішою і невід'ємною частиною світової фінансової системи, тому що дедалі більше компаній і приватних осіб вибирають безподаткову альтернативу. Цінність офшору полягає в цілком законному переміщенні капіталу в політично і фінансово стабільні та безпечні країни. Зрозуміло, у нашій країні знайдеться чимало людей, яких обурить такий погляд. І серед них не лише чиновники податкового відомства. Думка, що використання офшору нечесне й аморальне, а сплата податків у країні ведення бізнесу є священним обов'язком кожного громадянина, досить поширена. Проте тут уже порушено питання взаємин бізнесу і держави. А ці взаємини завжди двосторонні. Адже держава має не тільки збирати податки, але й піклуватися про бізнес, надавати підтримку, створювати сприятливі умови. Однак, якщо держава хоче лише отримувати, постійно шукаючи, що б іще обкласти податком, і нічого не дає натомість, то й у бізнесменів ставлення до сплати податків відповідне. Так, лише за перше півріччя 2010 р. інвестиції з Кіпру в Україну становили 486 млн дол і за обсягом зайняли перше місце серед іноземних інвестицій, а загалом за весь час незалежності України загальний обсяг інвестицій із Кіпру в Україну – 9 млрд 79 млн дол (або 22,5 % від загального об'єму інвестицій), що можна порівняти з інвестиційними потоками Росії, Німеччини і Нідерландів. Ці факти є показником того, що основні інвестиції здійснюють в Україні за рахунок офшорних компаній.

Між тим ні для кого не секрет, що саме великий бізнес зараз ефективніше інших втікає від податкового тягаря, застосовуючи зазвичай для цих цілей відпрацьовані схеми з використанням офшорних зон. Утім, відкриття офшорних компаній нині вже не є надто дорогим й екзотичним способом ухилення від податків і для середнього та малого вітчизняного бізнесу. Українські підприємці перебувають серед лідерів за кількістю створених офшорних компаній. Найімовірніше, уже незабаром українці можуть стати і свідками масового відкриття офшорних компаній і дрібними підприємцями, у тому числі роздрібними торгівцями.

У навчальному посібнику досліджено використання офшорних структур при веденні міжнародного бізнесу за кордоном і в Україні. Матеріал є по-своєму унікальним і відрізняється від інших видань тим, що надає конкретні поради і рекомендації, які можливо отримати лише завдяки платним консультаціям в експертів щодо податкового планування. Автори зібрали і проаналізували всі можливі варіанти законних, суперечливих, а також незаконних способів використання офшорних структур, побудови офшорних схем, призначених для зниження податкового тиску до мінімуму, методів і механізмів використання офшорних компаній для розв'язання нових і нестандартних реальних економічних ситуацій, невідомих до цього широкому колу читачів.

У посібнику проаналізовано ділові можливості офшорних структур різних типів і форм, авторами розкрито широкий "спектр" форм офшорного бізнесу при наданні ними фінансово- інвестиційних послуг, сфер здійснення міжнародних фінансових операцій офшорними банками, трастовими фондами, страховими компаніями й іншими суб'єктами сучасних офшорних зон і юрисдикцій. Матеріал, що подано в цьому виданні, відповідає законним способам, формам і методам використання офшорних структур, а схеми, які суперечать податковому законодавству, наведено лише з інформаційною метою. Сподіваємося, що це буде корисним для студентів, аспірантів і викладачів, які вивчають сучасну світову економіку та практику міжнародного бізнесу, а також спеціалістів із податкового планування.

Наступний розділ:

ВСТУП


В нашій електронній бібліотеці ви можете безкоштовно і без реєстрації прочитати «Іноземні інвестиції» автора В.А.Вергун на телефоні, Android, iPhone, iPads. Зараз ви знаходитесь в розділі „ПЕРЕДМОВА“ на сторінці 1. Приємного читання.

Зміст

  • ПЕРЕДМОВА
  • ВСТУП

  • РОЗДІЛ 1. ТЕОРЕТИЧНІ ОСНОВИ ФУНКЦІОНУВАННЯ ОФШОРНОГО БІЗНЕСУ В УМОВАХ ГЛОБАЛІЗАЦІЇ

  • 1.2. Економічний зміст офшорних зон й інституцій і принципи їх класифікації

  • РОЗДІЛ 2. ОСОБЛИВОСТІ ВИКОРИСТАННЯ ОФШОРНИХ КОМПАНІЙ У ФІНАНСОВИХ І ТОРГОВЕЛЬНО-ІНВЕСТИЦІЙНИХ ОПЕРАЦІЯХ

  • 2.2. Сфери та форми використання переваг офшорних територій у практиці здійснення міжнародних фінансових операцій

  • РОЗДІЛ 3. ДЕРЖАВНЕ І МІЖДЕРЖАВНЕ РЕГУЛЮВАННЯ СУЧАСНОГО ОФШОРНОГО БІЗНЕСУ

  • 3.2. Глобальний рівень регулювання офшорних зон і територій

  • РОЗДІЛ 4. ФУНКЦІОНУВАННЯ СУЧАСНИХ ОФШОРНИХ зон І ТЕРИТОРІЙ У РІЗНИХ СЕГМЕНТАХ СВІТОВОГО ГОСПОДАРСТВА

  • 4.2. Офшорні зони в Азії й Індійсько-Тихоокеанському регіоні

  • 4.3. Офшорні зони в Центральній Америці та Карибському регіоні

  • 4.4. Офшорні зони в Африці

  • РОЗДІЛ 5. ВПЛИВ ОФШОРНОГО БІЗНЕСУ НА РОЗВИТОК ЕКОНОМІКИ УКРАЇНИ

  • ВИСНОВКИ

  • ГЛОСАРІЙ

  • Запит на курсову/дипломну

    Шукаєте де можна замовити написання дипломної/курсової роботи? Зробіть запит та ми оцінимо вартість і строки виконання роботи.

    Введіть ваш номер телефону для зв'язку, в форматі 0505554433
    Введіть тут тему своєї роботи