Потяг, відсапуючись, зупинився на маленькій станції. Був ясний, сонячний ранок. Дахи будинків укривав товстий шар снігу, гілки дерев згиналися під його вагою. Широкий краєвид, що відкривався з перону, здавався чимсь святковим у свій білизні й сліпучості, усе неначе усміхалося й вабило своєю пухнастою, лагідною тишею.
Професор Добранецький стояв, вдивляючись у білу далечінь. Він так давно не був на селі. Цей пейзаж першої миті здався йому чимсь штучним, якоюсь зумисне реалістичною декорацією, претензійною й досконалою настільки, що це видавалося неправдоподібним. Минуло кілька хвилин, перш ніж у пам’яті зринули давні почуття, давнє знайомство із цим щойно відкритим світом, старі знайомства…
Адже він народився на селі, там провів дитинство і юність.
«Теж амнезія, — думав він. — Людина, що живе міським життям, забуває про цей світ. Потрапляє у хворобливий ритм кар’єри, роботи, гонитви… І просто не знає про існування цієї тиші, погідності… цієї іншої землі, де правда так щиро промовляє до людини не з радіорепродуктора, не з чорних літер газет… Так, усе це забувається…»
Почув за собою рипіння снігу й голос:
— А ви, пане, певне, до Радолишок?
— Ні, до Людвикова. Чи можна тут знайти якісь сани?
— Чом би й ні? Можна. Якщо накажете, то я побіжу до Павляка, а він миттю запряже.
— Будь ласка.
Оте «миттю» тривало чи не годину. Поїздка до Людвикова неторованою дорогою — іще півгодини. Коли сани нарешті спинилися біля палацу, був уже полудень. Почувши гавкіт собак, у дверях показалася Михалеся і, затуливши очі від сонця долонею, придивлялася до незнайомця.
— Ви, певне, у справах на фабрику? — запитала вона.
— Ні. Я хотів би побачитися з паном Чинським.
— Тоді прошу досередини. Але нікого немає вдома.
— Нічого. Власне, мені потрібно побачитися з нареченою пана Чинського, панною Вільчурівною.
— Її теж немає.
— Немає?
— Так! Усі поїхали до Радолишок.
Професор Добранецький завагався.
— А повернуться швидко?
Сторінки
В нашій електронній бібліотеці ви можете безкоштовно і без реєстрації прочитати «Знахар» автора Тадеуш Доленга-Мостович на телефоні, Android, iPhone, iPads. Зараз ви знаходитесь в розділі „Розділ XX“ на сторінці 1. Приємного читання.