9.1. Поняття, роль і структура популяризації
9.2. Бюджет популяризації
9.3. Реклама туристичних послуг
9.4. Туристична пропаганда й активізація продажу
9.5. Персональний продаж
9.1. Поняття, роль і структура популяризації
9.2. Бюджет популяризації
Популяризація є необхідною, але й витратною складовою маркетингової політики фірми, тому що будь-які прояви активності у цій сфері вимагають залучення значних фінансових засобів. Планування популяризаційної діяльності треба починати з визначення бюджету. Це є одним із складних завдань, які стоять перед менеджерами з маркетингу, незалежно від галузі, яку вони представляють. Найчастіше використовують методику визначення промоційного бюджету за допомогою встановлення певного відсотка від планованого обороту (виручки). Ця залежність є очевидною, тому й користується великою популярністю. Відсоткова шкала під обороту, яка призначена на популяризацію, може бути дуже диференційованою — бюджети популяризації можуть ста понити до 1 % планованих продажів, а можуть сягати й кільканадцяти відсотків. Це залежить від багатьох чинників. Практика свідчить, що типовий середній показник витрат на популяризацію становить 3 %, але не потрібно його безумовно застосовувати у всіх ринкових ситуаціях і видах господарської діяльності.
Серед чинників, які можуть вилинути на збільшення або зменшення бюджету популяризації, можна виділити:
- вік фірми (чим фірма молодша, тим більше засобів необхідно призначати на популяризацію);
- вік продукту (залежність від фази життєвого циклу продукту);
- розміщення фірми (чим краще, тим менше коштів можна призначати па популяризацію);
- вид клієнтів (фірми — менше популяризації, індивідуальні клієнти — більше);
- мережу дистрибуції (чим краща, тим менші видатки на популяризацію);
- вид конкуренції (чим більш ворожа, тим більше засобів потрібно віднести на популяризацію).
До інших інколи застосовуваних методів визначення бюджету популяризації належать: метод "за можливостями", який визначає верхню межу можливих витрат па популяризацію; метод "наслідування конкурентів", тобто призначення ресурсів для підтримки конкурентоспроможності продукту; метод цілей і завдань, який полягає в укладенні переліку цілей для досягнення, а потім визначенні та оцінці завдань, необхідних для реалізації цих цілей (видання каталогу, витрати кореспонденції, комісійні для агентів тощо). Вибір властивого методу залежить від менеджера з маркетингу. Від повинен підходити до цього завдання дужо індивідуально, враховуючи специфіку як туристичної індустрії, так і власної фірми.
9.3. Реклама туристичних послуг
9.3.1. Поняття і роль реклами
9.3.2. Зміст реклами
Сторінки
В нашій електронній бібліотеці ви можете безкоштовно і без реєстрації прочитати «Маркетинг туристичних послуг» автора Кудла Н.Є. на телефоні, Android, iPhone, iPads. Зараз ви знаходитесь в розділі „Розділ 9. ПОПУЛЯРИЗАЦІЯ ТУРИСТИЧНИХ ПОСЛУГ“ на сторінці 1. Приємного читання.