Надійшла мені пора положить свою цеглину в будову України. В цім слові містилось все вимріяне над Дніпром, в степах, в слуханні пісень, оповідань дядька Василя, прочитане у Великого Кобзаря, Франка, Аркаса. Що бачив в театрі, що одчував в історичних музеях. Почув велику міць в собі і готовність боротись за свою правду.
Хоть ще не певний в силах, поїхав візником глянуть на святкування дня 1 Травня 1917 року.
Свято праці всього світу!
Свято Революції, Волі і братерства людей! Які прекрасні і глибокі ці гасла, одвічні, як мисль людська.
Іде всією шириною Хрещатика нескінченна маса сотень тисяч людей.
Чудовий травневий день. Тисячі прапорів над могутньою рікою людей всяких національностей. Великі транспаранти з гаслами. Проходе військова частина з розвернутим прапором. Грає музика кількох військових оркестрів, марші, революційні пісні, почулось несподівано "Ще не вмерла Україна!"
А над походом посуваються гасла:
Да здравствует Великая Безкровная Революція!
Да здравствует Единая Неделимая Россія!
Нехай живе Українська Центральна Рада!
Нехай живе Українська Автономія!
Niech żyje Niepodległa Polska Rreczpospolita!
Земля і Воля!
Свобода, Равенство і Братерство!
Свобода Грузії!
І багато інших гасел, гарячих, щирих, одбивають людські мислі, думки. Пливе і пливе людська маса, розрадувана, розспівана, святкуюча. Ясні сонячні проміння блистять на золотоверхих куполах Св. Софії, Михайлівського монастиря, Києво-Печерської лаври.
Над міською управою золотий Архістратиг Михайло високо підняв блискучий меч. Він — патрон Києва, козачий знак.
На високім взгір'ї ніби в повітря уноситься церков апостола св. Андрія Первозванного дивної краси — діло геніального Растреллі.
Все в сочистій зелені садів, незлічених килимах квітів.
Сторінки
В нашій електронній бібліотеці ви можете безкоштовно і без реєстрації прочитати «Спомини запорожця» автора Авраменко Никифор на телефоні, Android, iPhone, iPads. Зараз ви знаходитесь в розділі „В службі Батьківщині“ на сторінці 1. Приємного читання.