Розділ 2. ТЕРМІНОЛОГІЧНИЙ АПАРАТ ЛОГІСТИКИ

Логістика

Термінологічний апарат сучасної вітчизняної логістики досить широкий. Трактування деяких понять не завжди навіть сутнісно збігається із трактуванням їх іншими дисциплінами й науковими напрямами. Особливо це стосується понять та явищ, що перебувають на межі різних дисциплін. До того ж необхідно зазначити, що деякі поняття, які вводить сучасна вітчизняна наукова школа логістики, не завжди мають аналоги в західній науковій школі, що і не погано, і не добре, а просто констатація того, що відбувається. Це питання пояснює російський науковець В.І. Сергєєв[1]. Проте в будь-якому разі всі ці поняття певною мірою відображають сутність логістики, і необхідно просто розуміти, чому вони з'явилися в нас і який “замінник” використовують наші зарубіжні колеги.

Отже, сьогодні основними термінами в логістиці є:

• матеріальний потік;

• канал розподілу;

• ланка логістичної системи;

• логістичний ланцюг і мережа;

• логістична система;

• логістична функція;

• логістична операція.


2.1. Матеріальний потік: його сутність, види, характеристика



2.2. Логістичні операції й функції


Логістична операція — це окрема сукупність дій з реалізації логістичних функцій, спрямована на перетворення матеріального потоку. Простіше кажучи, логістична операція — це певні, цілком конкретні дії з матеріальним ресурсом (сировиною або готовою продукцією). До логістичних операцій можна віднести навантаження, транспортування, розвантаження, комплектування, пакування та інші операції. Операції з інформаційним потоком вздовж ланцюга просування матеріального потоку — це, як уже зазначалося, збирання, обробка і передача інформації, яка відповідає матеріальному потоку. Слід наголосити, що витрати на виконання операцій з інформаційними потоками становлять суттєву частину логістичних витрат.

Виділяють такі логістичні операції[1]:

1. За природою потоку:

а) логістичні операції з матеріальним потоком — складування, транспортування, комплектація, завантаження, розвантаження, внутрішні переміщення сировини й матеріалів під час реалізації логістичних функцій виробництва, упакування вантажу, укрупнення вантажних одиниць, зберігання;

б) логістичні операції з інформаційним потоком — збирання, зберігання, обробка та передача інформації.

2. За належністю до логістичної системи:

а) зовнішні — орієнтовані на інтеграцію логістичної системи із зовнішнім середовищем (операції у сфері постачання і збуту);

б) внутрішні — операції, що виконуються всередині логістичної системи. На зовнішні логістичні операції випадкові змінні впливають більшою мірою, ніж внутрішні.

Сторінки


В нашій електронній бібліотеці ви можете безкоштовно і без реєстрації прочитати «Логістика» автора О.В.Горбенко на телефоні, Android, iPhone, iPads. Зараз ви знаходитесь в розділі „Розділ 2. ТЕРМІНОЛОГІЧНИЙ АПАРАТ ЛОГІСТИКИ“ на сторінці 1. Приємного читання.

Запит на курсову/дипломну

Шукаєте де можна замовити написання дипломної/курсової роботи? Зробіть запит та ми оцінимо вартість і строки виконання роботи.

Введіть ваш номер телефону для зв'язку, в форматі 0505554433
Введіть тут тему своєї роботи