Вирядивши трохи нечемно свого непроханого гостя, київського воєводу. Чорнота скоро заспокоївся. Він був задоволений з того, що так рішуче й гостро відкинув пропозицію людини, яких на Вкраїні звикли звати недоляшками. Це надало йому веселого настрою, і він, сміючись, почав розказувати Галині про те, що сталося.
– Хотіла б ти, Галочко, щоб я став гетьманом? – спитав він наприкінці.
– Ні, не хотіла б! – щиро одповіла Галина. – Не хотіла б через те, що тоді ти ще менше бував би біля мене.
Він сів на лаву, ласкаво притяг її за руку до себе і посадовив собі на коліна.
– Голубко моя! Як пригадаю я, скільки-то тобі за твій молодий вік довелося пережити, перетерпіти й перемучитись, так прямо жаль мене за серце бере з того, що й зараз я не можу дати тобі спокійного життя.
Молода жінка обхопила його руками за шию:
– Такі хвилини, любий мій, як оце зараз, заплатою мені за все те, що довелося пережити.
Він одхилив з її чола волосся і пильно з коханням дивився у її великі, блакитні й глибокі, як далеке небо, очі.
За останні місяці Галина трохи зблідла на виду, а проте, стала ще красивішою, бо чудові очі її ще побільшали й стали виразніші.
– І спромігся ж Бог утворити таку вроду, як у тебе... – сказав він, палко цілуючи свою дружину. – Коли я, Галочко, побачив тебе вперше...
– Ой, не згадуй нашої першої зустрічі! – перебила Галина. – Мені соромно й досі... Коли ти обгорнув своїм жупаном моє оголене тіло, я зразу своїм серцем вгадала, що у тебе щире, лицарське й добре серце, і у ту мить моя душа вже поєдналася з твоєю. Страшна була та хвилина, але й солодка...
– А чом же тоді, у Львові, ти, Галю, погордувала мною?
– Забудь про те, Іване! То я вивіряла себе. Мені ще здавалося, що непокірливість до батька не дасть мені бути щасливою з тобою. І я тоді перемогла своє серце... Та тільки після перемоги я зразу ж зрозуміла, що не можу жити без тебе.
Чорнота ще раз міцно пригорнув до серця свою дружину і, спустивши її з колін, встав з лави.
– А тепер знову треба одягати свого кармазина і знову на бенкет. Ну от уже, серденько, вирядимо гостей, збудемось скоро й комісарів і тоді поживемо трохи спокійніше. Я поведу тебе на Трубіж. Крига вже зійшла – поїдемо гуляти човном. Там гарно: вода аж реве, дерева віття свої у хвилях купають.
– Справді? От як славно! – весело говорила Галина, допомагаючи чоловікові убиратись.
Через хвилину він був одягнений і, поцілувавши жінку ще раз, вийшов з хати.
Галина лишилася сама, бо Христина була у пекарні біля свого діла. Надворі смеркалося. По кутках хати вже складалися тіні, і через кільки хвилин молодиці стало вже сумно.
Вона встала, щоб іти до пекарні та загадати Христині запалювати у хаті світло, але почула, що у сіни хтось увійшов.
Сторінки
В нашій електронній бібліотеці ви можете безкоштовно і без реєстрації прочитати «У запалі боротьби » автора Кащенко Адріан на телефоні, Android, iPhone, iPads. Зараз ви знаходитесь в розділі „ХХV“ на сторінці 1. Приємного читання.