9.1. Теоретичні засади інвестиційної привабливості країни
Важливим питанням державного регулювання інвестиційної діяльності є створення привабливого інвестиційного клімату. Інвестиційний клімат визначається такими складовими, як інвестиційний потенціал (рис. 9.1), інвестиційні ризики та інвестиційне законодавство.
Згідно з Законом України "Про Інвестиційну діяльність"1" інвестиції - це всі види майнових та інтелектуальних цінностей, що вкладаються в об'єкти підприємницької та інших видів діяльності, в результаті якої створюється прибуток (дохід) або досягається соціальний ефект. Такими цінностями можуть бути:
- кошти, цільові банківські вклади, паї, акції та інші цінні папери;
- рухоме та нерухоме майно (будинки, споруди, устаткування та інші матеріальні цінності);
- майнові права, що випливають з авторського права, досвіду та інші інтелектуальні цінності;
- сукупність технічних, технологічних, комерційних та інших знань, оформлених у вигляді технічної документації, навичок та виробничого досвіду, необхідних для організації того чи іншого виду виробництва, але не запатентованих ("ноу-хау*1);
- права користування землею, водою, ресурсами, будинками, спорудами, обладнанням, а також іншими майновими правами;
- інші цінності.
Інвестиційною діяльністю є сукупність практичних дій громадян, юридичних осіб і держави щодо реалізації інвестицій.
Інвестиції у відтворення основних фондів і на приріст матеріально-виробничих запасів здійснюються у формі капітальних вкладень. Інвестиційний потенціал формується під
Рис. 9.1. Взаємозв'язок основних складових інвестиційної привабливості на макрорівні
впливом багатьох чинників, важливим із яких є рейтинг інвестиційної привабливості країни, який визначається за такими показниками:
Де Рін.пР.,; Рів.пр."і Ли-пр., ~" показники, за якими оцінюють рейтинг інвестиційної привабливості країни;
Вп - борги країни на дату оцінки інвестиційної привабливості країни;
ДДк - державні доходи країни;
ВВП - валовий внутрішній продукт;
ДРК - державні резерви країни.
Поняття інвестиційної привабливості країни дуже багатогранне, тому необхідно розглянути основні поняття інвестиційної діяльності в економіці. Інвестиційний процес - це частина відтворювального процесу, яка спрямована на збільшення капіталу нації. У ринковій економіці інвестиційний процес здійснюється у формі руху фізичних та фінансових величин.
Сторінки
В нашій електронній бібліотеці ви можете безкоштовно і без реєстрації прочитати «Державне регулювання економіки» автора Гриньова В.М. на телефоні, Android, iPhone, iPads. Зараз ви знаходитесь в розділі „Тема 9. Державна підтримка інвестиційної діяльності“ на сторінці 1. Приємного читання.