Із Заяви глав держав Республіки Білорусь, РРФСР, України
(8 грудня 1991 p., Мінськ)
Ми, керівники Республіки Білорусь, РРФСР, України:
— відмічаючи, що переговори про підготовку нового Союзного Договору зайшли в глухий кут, об'єктивний процес виходу республік зі складу Союзу РСР і створення незалежних держав стало реальним фактом;
— констатуючи, що недалекоглядна політика центру призвела до розвалу виробництва, катастрофічного зниження життєвого рівня практично всіх прошарків суспільства;
— заявляємо про створення Співдружності Незалежних Держав, про що сторонами 8 грудня 1991 р. підписано Угоду.
Співдружність Незалежних Держав у складі Республіки Білорусь, РРФСР, України є відкритою для приєднання всіх держав — членів Союзу РСР, а також інших держав, що поділяють цілі і принципи цієї Угоди.
Держави — члени Співдружності мають намір проводити курс на зміцнення міжнародного миру і безпеки. Вони гарантують виконання міжнародних зобов'язань, що випливають для них з договорів і угод колишнього Союзу РСР, забезпечують єдиний контроль за ядерною зброєю та її нерозповсюдженням.
Із Угоди про створення Співдружності Незалежних Держав
Із Алма-атинської декларації
Із Статуту Співдружності Незалежних Держав
(22 січня 1993 p., Мінськ)
Розділ І ЦІЛІ І ПРИНЦИПИ
Стаття 1
Співдружність заснована на началах суверенної рівності всіх її членів. Держави-члени є самостійними і рівноправними суб'єктами міжнародного права.
Співдружність служить подальшому розвитку і зміцненню відносин дружби, добросусідства, міжнаціональної злагоди, довіри, взаєморозуміння й взаємовигідного співробітництва між державами-членами.
Співдружність не є державою і не має наднаціональних повноважень.
Стаття 2
Цілями Співдружності є:
Сторінки
В нашій електронній бібліотеці ви можете безкоштовно і без реєстрації прочитати «Зовнішня політика України» автора Чекаленко Л.Д. на телефоні, Android, iPhone, iPads. Зараз ви знаходитесь в розділі „Додатки“ на сторінці 1. Приємного читання.