6.1. Товаропросування, його суть і значення
Кожен вироблений товар повинен бути доставлений до місця продажу і запропонований покупцеві. Реалізація цього завдання передбачає систему певних дій із застосуванням відповідних інструментів, що одержало назву дистрибуції товарів або (у вітчизняній науці і практиці) товаропросування
Товаропросуванням у маркетингу називають систему заходів, що забезпечує постачання товарів до місць продажу у визначеній кількості і часі з максимально високим рівнем обслуговування покупців. Товаропросування - це своєрідна діяльність з планування, перетворення в життя і контролю за фізичним переміщенням продукції від місць її виробництва до місць продажу для задоволення потреб споживачів із вигодою для виробників. З дистрибуцією також пов'язаний мерчандайзинг, тобто комплекс дій підприємства, який стосується експозиції і просування його товарів у певному пункті продажу.
Система товаропросування включає такі маркетингові заходи, як транспортування, складування товарів, зберігання за відповідним термінам, приймання та обробку замовлень. Тому суть системи товаропросування полягає у координованому переміщенні товарів через перелічені елементи, ефективному виконанні завдань і функцій ними.
Суть товаропросування полягає і в тому, що всі вони намагаються зробити максимально можливим доступ до продукції та послуг, домогтися більш ефективного розподілу та збуту, отримати лояльне ставлення споживачів, отримувати оптимальні обсяги прибутків, всіляко розширювати ринок збуту, забезпечити високі позиції конкурентоспроможності елементів системи.
До загальних цілей системи товаропросування входять:
o вільний доступ споживачів до продукції;
- лояльне ставлення до фірми і товарів;
- налагодження високоефективної системи розподілу;
- досягнення міцних позицій в умовах конкуренції;
- отримання високих прибутків діяльності системи.
Досягнення усіх перелічених цілей можливе лише за постійного підвищення рівня обслуговування, що теж залежить від наступних чинників:
- швидкість виконання замовлення (термін від відправки замовлення до надходження товарів, виконання послуг);
o можливості термінового постачання (постачання за спеціальним замовленням);
- підготовленість до зворотнього повернення товарів (у випадках дефектів для зіпсування причин відмови, рекламацій);
- забезпечення різноманітності (порційності) відвантаження за вимогою покупців (кількість виробів в упаковці);
- вміння використати вигідний вид транспорту (швидкість, ціна, додаткові заходи, витрати, якість постачання);
o добре налагоджена складська робота (наявність товарних складів, баз, можливості переміщень на території складів, техніка, організація праці);
o достатній рівень товарних запасів і система термінового постачання за місцем вимоги;
Сторінки
В нашій електронній бібліотеці ви можете безкоштовно і без реєстрації прочитати «Маркетинг» автора В.В.Линчук на телефоні, Android, iPhone, iPads. Зараз ви знаходитесь в розділі „Тема 6. Товаропросування у комплексі маркетингу“ на сторінці 1. Приємного читання.