3.1. Розробка та впровадження інформаційної системи управління зовнішньоекономічною діяльністю на промисловому підприємстві
Державне підприємство "Східний гірничо-збагачувальний комбінат" (ДП СхідГЗК) — найбільший у Європі виробник концентрату природного урану. ДП СхідГЗК є першим ступенем у створенні ядерного палива для атомної енергетики України. Стратегічна мета комбінату — добувати таку кількість урану, яка повністю забезпечує потреби атомних електростанцій України в паливі [22].
Розвиток обчислювальної техніки, поява електронно-обчислювальних машин загального призначення та спеціалізованих управляючих обчислювальних комплексів позначилися на вдосконаленні системи управління СхідГЗК і його основних виробничих процесів.
На базі ПЕВМ створено інформаційно-довідкову систему СхідГЗК (ІДС).
ІДС "СхідГЗК" призначена для збору, накопичення, обробки, розподілу й відображення інформації, необхідної для діяльності комбінату. Вона розробляється як єдине мережне середовище, яке дає можливість усім підрозділам, службам, а також посадовцям СхідГЗК працювати в єдиному інформаційному просторі з ресурсами колективного користування (базами даних, призначеними для користувача додатками, електронною поштою, мережним друком та іншими видами мережного сервісу).
Основними компонентами системи є:
- об'єднана корпоративна локальна обчислювальна мережа (ЛОМ);
- бази даних загального користування різної оперативної, довідкової, нормативної і технічної інформації;
- персонал, що бере участь в підготовці, обробці та використанні інформації.
Наявність чисельних підрозділів і служб з різним рівнем програмно-технічного оснащення і функціонального призначення припускає створення локальних систем нижчого рівня з подальшим їх об'єднанням в єдину систему згідно з програмою розвитку інформаційної моделі комбінату. Такий підхід дозволяє визначити основні інформаційні напрями і забезпечити їх першочергове фінансування.
Метою створення системи є об'єднання окремих комп'ютерів підрозділів комбінату в єдину обчислювальну мережу, яка забезпечує:
- створення програмно-апаратного середовища;
- підвищення надійності збереження великих масивів інформації, можливість її розподіленої обробки за технологією КЛІЄНТ — СЕРВЕР і оперативного управління ресурсами системи в цілому;
- створення локальних робочих груп, що колективно використовують власне мережні ресурси;
- оптимізація інформаційних потоків між структурними підрозділами і службами комбінату, а також між СхідГЗК та іншими організаціями;
- надання достовірної і своєчасної інформації, необхідної для ефективного управління комбінатом і його структурними підрозділами.
З метою вдосконалення системи управління СхідГЗК на базі використання засобів обчислювальної техніки і економіко-математичних методів у 1971 році було організовано окремий структурний підрозділ — Інформаційно-обчислювальний центр (ЮЦ).
Основними для Центру визначено такі завдання:
- розробка й реалізація єдиної технічної політики щодо розвитку АСУ;
Сторінки
В нашій електронній бібліотеці ви можете безкоштовно і без реєстрації прочитати «Інформаційні системи і технології в управлінні зовнішньоекономічною діяльністю» автора О.М.Сезонець на телефоні, Android, iPhone, iPads. Зараз ви знаходитесь в розділі „Розділ 3. Застосування інформаційних систем управління ЗЕД на підприємствах“ на сторінці 1. Приємного читання.