Розділ «2.3. Застосування інформаційних систем в міжнародній інвестиційній діяльності»

Інформаційні системи і технології в управлінні зовнішньоекономічною діяльністю

На сучасному етапі розвитку суспільства інвестиційна діяльність пов'язана з необхідністю обробки величезного потоку інформації, до того ж постійної мінливості, відновлення даних по тому або іншому об'єкту. Завдання інвестора полягає в тому, щоб оцінити можливості інвестиційного проекту, обрати найоптимальніший варіант інвестиційної політики.

Отримувати інформацію безпосередньо від кожного підприємства майже неможливо. Значно простіше та зручніше з цією метою скористатися послугами спеціалізованих професійних джерел. Для ініціатора проекту та емітента ефективно публікувати інформацію там, де її обов'язково побачить якомога більше число інвесторів. Зрозуміло, що в даній ситуації важливим є використання інформаційних технологій. Технологічні рішення повинні базуватися на сучасних світових концепціях та тенденціях розвитку інформаційних систем для бізнесу, а це — Інтернет-технології. Необхідна реалізація концепції єдиного інформаційного середовища. Інформацію належить подавати в стандартизованому вигляді у форматі інструментарію для подальшого аналізу або вже в аналітичному вигляді, як правило, у міжнародних стандартах. Інформаційні модулі масового користування повинні мати ергономічний інтерфейс та бути широко представленими на ринку програмних продуктів.

Вплив інформаційних систем на ефективність інвестиційних процесів досліджувався в роботах таких провідних спеціалістів у цій галузі, як В. С. Пономаренко [66], Р. К. Бутова [67], А. П. П'ятибратов [69], О. І. Пушкар [ 69], О. І. Амоша [105], О. А. Джусов [71]. Однак потребує більш докладнішого вивчення питання автоматизації складання плану інвестиційного проекту, отримання фінансових показників, використання математичних методів, інструменту електронних таблиць та графіків.

Згідно з Договором про співробітництво з питань європейської інтеграції України між Міністерством економіки і СП "Технології та інвестиційний консалтинг (СП "ТІКОН")" № 3 від 01.11.2000 р. створено Інтернет-сервер "Інвестиційні можливості в Україні" (домен imvu.com.ua) для допомоги регіонам та підприємствам у залученні фінансових коштів під їх інвестиційні проекти. У рамках цього проекту облдержадміністрації забезпечуються методичними матеріалами, створюється інфраструктура щодо збору та підготовки до розміщення в Інтернет інвестиційних пропозицій та проектів, здійснюються заходи для їх просування до потенційних інвесторів.

На Інтернет-сервері "Інвестиційні можливості в Україні" розміщено інвестиційні пропозиції підприємств. Представлені документи мають єдину стандартизовану структуру, затверджену Міністерством економіки. Перегляд інформації здійснюється за допомогою стандартного Internet Browser: Internet Explorer, Netscape Communicator та інших. Є можливість перекачувати та переглядати наявні файли Інвестиційних меморандумів та Бізнес-планів інвестиційних проектів у текстовому редакторі WORD.

Інформація на сервер подається по регіонах. Місія Інтернет-сервера полягає в тому, щоб бути не тільки інформаційним джерелом, а й комплексною системою організаційних та технічних заходів стосовно залучення інвестицій в реальний сектор економіки України.

Сьогодні зростає кількість підприємств, що розробляють методичне забезпечення, алгоритми роботи і програмні модулі для інформаційно-аналітичних систем фінансово-економічної експертизи, інвестиційного проектування і супроводу інвестиційних проектів. Як правило, ці фірми також спеціалізуються у сфері інвестиційного консалтингу і навчання. Прикладом такого підприємства є СП "Технології й інвестиційний консалтинг".

Зараз інвестори для здійснення своїх ідей усе частіше використовують математичні методи і моделі обробки статистичної інформації, що стосується того або іншого передбачуваного об'єкта вкладення інвестицій. На Вкраїні впроваджуються останні досягнення в цій галузі. Створюючи бази даних, бажано використовувати такі мови, як Visual Basic, C++, оскільки вони найбільш адаптовані до новітніх можливостей складання програм. У практиці інвестиційної діяльності значно зросла роль міжнародного обміну програмами, адаптації деяких закордонних інформаційних розробок до умов національного ринку. Для збільшення доступу користувачів до інформації вирішуються завдання виходу в Інтернет.

Інформаційне забезпечення дає можливість користувачам прорахувати реальні кроки розвитку підприємства, випробувати віртуально різні варіанти реалізації тієї чи іншої стратегії, визначити найефективнішу з них. Є можливість автоматизувати аналіз інвестиційного проекту, розрахувати критерії ефективності і необхідні фінансові коефіцієнти, оцінити вплив зовнішніх і внутрішніх факторів на результати діяльності компанії. Можна створити будь-яку кількість варіантів розвитку підприємства, провести їх аналіз за фінансовими показниками, показниками ефективності інвестицій на усьому спектрі даних підсумкових таблиць, звітів користувача, деталізації й аналізу варіантів і за результатами цього, порівнюючи різні сценарії розвитку підприємства, вибрати ефективніший. Програми дозволяють розрахувати точку беззбитковості для продукції, що випускається, оцінити прибутковість роботи підрозділів компаній. У багатьох програмах використовуються модулі управління холдингом або компанією, з комплексом різних проектів і координацією процесу їх реалізації. Як правило, передбачається контроль виконання проектів з одночасним порівнянням планових і фактичних показників.

Користувач одержує багатий набір методик фінансового аналізу, до якого входять методики аналізу ліквідності і платоспроможності, фінансової стійкості і беззбитковості, імовірності банкрутства і рентабельності діяльності підприємства, а також методики, застосування яких регламентовано різними нормативними актами. Ці методики актуальні як для комерційних компаній, так і для державних підприємств, аудиторських компаній і банків. Крім стандартних алгоритмів, автоматизовані системи дають можливість використовувати і власні методики користувачів аналізу фінансових звітів.

Програма, що поставляється СП "Технології й інвестиційний консалтинг", розробляється таким чином, щоб усі форми фінансової і бухгалтерської звітності відповідали міжнародним стандартам і враховували специфіку української економіки. Система дозволяє врахувати загальний відсоток і індивідуальні показники, тенденції їх зміни за статтями витрат і видами продукції і послуг. Система орієнтована на відображення особливостей податкової системи — нових видів податків, умов їх нарахування і виплат, індивідуальних податків за статтями надходжень і витрат; облік імпортно-експортних угод і курсових коливань; перетворення результатів розрахунку в більш стабільну валюту. Користувачі можуть перейти до опису плану інвестицій у розвиток підприємства, в якому слід вказати:

а) етапи робіт;

б) календарний графік первинних капітальних вкладень і підготовчих робіт — діаграми Ганта;

в) вартість підготовчих робіт;

г) використовувані ресурси й особливості обліку інвестицій, порядок оплати;

д) активи компаній та їх переоцінку;

е) способи і терміни амортизації активів;

ж) додаткові інвестиції.

Інформаційні системи з інвестиційної діяльності можуть аналізувати бухгалтерські звіти за будь-який період. Як аналітичну базу вони використовують систему міжнародних стандартів фінансової звітності (International Accounting Standards, IAS), до якої вихідні дані приводяться автоматично. Зараз звіти в системі можуть формуватися як українською, так і іноземною мовами, з урахуванням міжнародної термінології. Усе це робить результати аналізу зрозумілими не тільки вітчизняним, але й іноземним експертам. На підставі сформованих прогнозних звітів автоматично виконується розрахунок планових фінансових показників і показників ефективності інвестицій. Для оцінки й корекції проекту можна проаналізувати, як будуть змінюватися фінансові показники залежно від зміни ставок дисконту, загального рівня інфляції, ставок податків, витрат на персонал, величини збуту й інших вихідних даних проекту. Визначається, чи задовольняють фінансові результати участі в інвестиційному проекті вимогам кожної із зацікавлених у ньому сторін — власників підприємства, інвесторів, кредиторів, держструктур. Користувач програми визначає це, аналізуючи розраховані системою фінансові показники і показники ефективності інвестицій. Системи автоматично формують експертні висновки про фінансовий стан підприємства.

Сторінки


В нашій електронній бібліотеці ви можете безкоштовно і без реєстрації прочитати «Інформаційні системи і технології в управлінні зовнішньоекономічною діяльністю» автора О.М.Сезонець на телефоні, Android, iPhone, iPads. Зараз ви знаходитесь в розділі „2.3. Застосування інформаційних систем в міжнародній інвестиційній діяльності“ на сторінці 1. Приємного читання.

Запит на курсову/дипломну

Шукаєте де можна замовити написання дипломної/курсової роботи? Зробіть запит та ми оцінимо вартість і строки виконання роботи.

Введіть ваш номер телефону для зв'язку, в форматі 0505554433
Введіть тут тему своєї роботи