Спроба № 2
Чет у цю пору вже був за містом. Перемотав невеличку рану на руці і поспішав до крейдяних пагорбів на північ, де заліг Шпиль. Вийшов на дорогу, сподіваючись роздобути коней та зброю. Але війна ж, вночі ніхто не їздив. Спочатку швидко крокував, потім вже біг, бо думав про Міру у лапах чудовиська і хвилювався за неї. Вранці вже був біля пагорбів, зазирав у печери. Коли побачив з одної ноги Шпиля. Товсті і сильні, заляпані кров’ю чи самого велетня, чи вбитих ним червоноармійців. Чет обережно підійшов до входу в печеру і миті не вагався, поліз всередину, у вузьку щілину між тілом Шпиля та крейдяною стіною печери. Шпиль був такий величезний, що варто йому було ворухнутися і він розчавив би Чета. Але Чет вперто плазував до печери, колінами відчував калюжі чогось в’язкого. То була зчорніла кров Шпиля. Чет дивився у темряву і побачив Міру. В руці Шпиля. Велетень спав, але не випускав дівчину з кулака. Міра помітила Чета і ледь не скрикнула. Поглядом показала, щоб Чет тікав, бо ж тут було ризиковано. Чет показав, що без неї нікуди не піде. Вона показала на товстезні пальці Шпиля, що міцно тримали її, міцніші за будь-які ґрати. Шпиль застогнав і почав соватися, Чет ледь встиг вискочити з печери. Розумів, що голими руками велетня не здолаєш.
Побіг до річки, стрибнув з крутого бережка у річку, переплив її. Тут десь неподалік мусило бути село. Чет поспішав туди. Він був виснажений, ноги аж тремтіли, але не зупинявся, бо знав, що часу замало. Ось вже і городи, побіг кукурудзою, зазирнув у перший двір, прокрався до сараю, узяв там сокиру. Хоч щось. У наступному дворі почув коней в сараї. Вже краще. Озирнувся, прислухався. Та не було часу вичікувати. Зайшов до сараю. Там стояло трійко коней. Справні такі, доглянуті. Якраз те, що треба. Якось розтисне пальці Шпиля, забере Міру, а потім на коней і втечуть кудись далеко-далеко звідси. Надворі пролунав якийсь свист. Підозрілий. Чет обережно визирнув. Наче нікого. Треба було б почекати, щоб переконатися, що немає чого хвилюватися. Але Чет поспішав. Став виводити коней, і тут на нього кинули сітку, яка оплела його. Чет схопився за сокиру, але і розмахнутися не міг. Зверху стрибнули якісь чоловіки, вміло збили з ніг, притиснули до землі, заламали руки і зв’язали їх за спиною. Чет пручався, крутився, як навіжений, чоловікам було важко, але вони впоралися. Одягли на голову мішок, потім присіли трохи відпочити. Обговорювали ціну, яку отримають за Чета.
— Молодий, сильний! Менше десяти червонців і бути не може, — тихо гомоніли між собою мисливці, звичайні селянські хлопці, тільки що озброєні і вже з навичками досвідчених людоловів.
— Відпустіть мене! — захрипів Чет.
— Ти смієшся? Такий вилов! Зараз же війна, всі по хатах сидять, знаєш, як важко людину спіймати!
— Мені треба! Відпустіть! Краще ж для вас буде! — загарчав Чет, але хлопці тільки сміялися. Покурили і понесли кудись. Чет намагався вирватися, але схопили його вправні людолови, то зв’язали так, що тільки звивався, наче вугор.
— Диви, який неспокійний! — дивувалися.
— Може, по голові пригостити, щоб не смикався? — спитав один з людоловів.
— Ні, дядько непритомного не візьме. І за пошкодженого заплатить менше. Несемо, як є, — сказав старший. Далі тягли городами, потім принесли в якийсь двір.
— Ось, дядьку, — сказали хлопці і поклали Чета на землю. — Спіймали тобі раба.
Чиїсь чіпкі пальці почали мацати Чета, наче товар якийсь.
— Три червінці, — сказав хтось неприємним, трохи тремтячим голосом.
— Та що ви, дядьку! Молодий, здоровий, він же вам і десять років, і більше пропрацює!
— Жилавий, зламати його важко буде, — не погодився той, хто мав противний голос.
— Ну, дядьку, ламати ви вмієте, хоч кого зламаєте. За дев’ять віддамо.
— Три червінці. І штани нові.
— Дядьку! Нас же четверо! А ви оце нам одні штани!
— Одні штани і три червінці.
Сторінки
В нашій електронній бібліотеці ви можете безкоштовно і без реєстрації прочитати «Одного разу на Дикому Сході» автора Івченко Владислав на телефоні, Android, iPhone, iPads. Зараз ви знаходитесь в розділі „Розділ 12 Спроба № 2“ на сторінці 1. Приємного читання.