1. Мережа Інтернет і найпоширеніші браузери. Пошукові машини.
Новітні засоби зв'язку дозволили об'єднати розрізнені комунікаційні системи у глобальну мережу Інтернет. Завдяки цьому людина отримала можливість обмінюватися інформацією в межах всієї планети, не залежно від кордонів і відстаней. Глобальні інформаційні ресурси знаходяться в стані постійної систематизації, тобто людство постійно вишукує найбільш оптимальні способи зберігання і пошуку необхідної інформації. Для цього в Інтернеті існує велика кількість пошукових серверів, спеціалізованих чи загального призначення.
Щоб переглядати інформацію в Інтернет потрібно мати як мінімум одну програму, що називається браузер. Серед найпоширеніших слід відмітити такі браузери як:
Internet Explorer — популярний бо є частиною операційної системи Windows та має російськомовний інтерфейс;
Opera — є комерційною програмою, більш зручна та захищена порівняно з Internet Explorer. Якщо завантаження файла було завчасно припинено, то Opera на відміну від Internet Explorer дозволяє продовжити завантаження.
Mozilla Firefox — безкоштовний браузер, що з'явився останнім часом і стрімко набирає шанувальників.
Завдяки добре підтриманим стандартам майже не має значення яким саме браузером Ви будете переглядати веб-сторінки. До типових елементів кожного вікна у операційній системі ( заголовок вікна з кнопками керування ним, панель меню, панель інструментів) у інтерфейсі браузерів додано рядок адреси або поле для вводу адреси сторінки. Дуже типовою є і панель інструментів в кнопками повернення до попередньої сторінки, зупинки завантаження тощо.
Панель меню — серед найбільш вживаних команд зберігання сторінки на локальному комп'ютері, зміна кодування (якщо текст не читається),
Панель інструментів — найбільш вживані команди повернення до попередньої сторінки, припинення завантаження сторінки.
Рядок адресу — саме сюди ви вводите адресу потрібної сторінки.
Кнопка для переходу по набраному адресу — можна і не використовувати, а натискати на клавіатурі Enter.
Робоче поле — відображається сторінка.
Рядок стану — при наведенні курсору на посилання тут з'являється адреса, що при деякому досвіді дозволяє зрозуміти куди веде посилання (інший сайт, той самий сайт, інше місце на той самій сторінці).
Для того, щоб отримати доступ до Інтернет-ресурсів, необхідно знати їх мережеву адресу. Оскільки Інтернет постійно поновлюється і розвивається, в ньому не може буди єдиного каталогу, так само я нема єдиної світової телефонної книги. Водночас в Інтернеті є різні інформаційно-пошукові системи, що допомагають користувачам знайти потрібну інформацію. Прикладами таких пошукових систем можуть бути:
• тематичні каталоги;
• пошукові сервери, що здійснюють контекстній пошук;
• метапошукові машини;
• спеціалізовані пошукові служби.
Всі механізми пошуку багато в чому повторюють методи і підходи, які застосовуються в бібліотечній справі. Тематичні каталоги
Сторінки
В нашій електронній бібліотеці ви можете безкоштовно і без реєстрації прочитати «Використання сучасних інформаційних технологій» автора В.О.Мирошниченко на телефоні, Android, iPhone, iPads. Зараз ви знаходитесь в розділі „5. Мережа Інтернет та її можливості у навчанні історії“ на сторінці 1. Приємного читання.