1. Основи тестології. Тестування на уроці історії.
Тестологія — це міждисциплінарна наука про створення якісних та науково-обґрунтованих вимірювальних діагностичних методик, вчення про вимірювання психофізіологічних та особистісних характеристик.
Тестологи вивчають і створюють способи, методи, технології вимірювань психофізіологічних та особистісних характеристик. Спеціалісти створюють тестові комплекси, де реалізовані досягнення тестології у вигляді сукупності технологій, рекомендацій, тестів, автоматизованих систем, пристроїв.
Тести застосовуються для контролю та оцінки процесу навчання, його активізації, кращого засвоєння матеріалу, вироблення умінь і навичок, самонавчання.
Ключовим поняттям педагогічної тестології є поняття "педагогічний тест".
Тест — це завдання, яке переважно вимагає однозначної відповіді, укладений за певними правилами і процедурами, передбачає попередню експериментальну перевірку й відповідає таким характеристикам ефективності як валідність та надійність.
У педагогіці тестом називають специфічну уніфіковану форму контролю знань та навичок. Іноді під поняттям "тест" розуміють засіб педагогічного вимірювання або стандартизований метод дослідження, призначений для кількісних та якісних оцінок характеристик людини[10].
Правила формулювання основи завдання у тесті.
1. Чітко, однозначно, лаконічно.
2. Не опускати суттєвих деталей, без яких вибір правильної відповіді складний.
3. В основі завдання — дієслово.
4. Зрозуміла лексика, прості синтаксичні конструкції.
5. Не вживати слів "зазвичай", "часто", "в основному".
6. Формулювати проблему стверджувальним реченням.
7. Не використовувати подвійне заперечення.
8. Слова, які повторюються у варіантах відповідей, перенести до онови завдання.
Тестове завдання об'єктивне, якщо його можна оцінити без висловлення власного судження щодо якості відповіді.
Валідність — це характеристика ефективності тесту, яка показує що оцінює тест, як добре оцінює; вказує на більшу чи меншу ступінь придатності тесту до використання з певною метою.
Валідність буває: змістова; критеріальна; порівняльна; за віковою диференціацією; конструктивна; поверхнева; поточна; прогностична; узагальнююча; зовнішня.
Сторінки
В нашій електронній бібліотеці ви можете безкоштовно і без реєстрації прочитати «Використання сучасних інформаційних технологій» автора В.О.Мирошниченко на телефоні, Android, iPhone, iPads. Зараз ви знаходитесь в розділі „6. Можливості використання у процесі навчання історії комп'ютерних систем тестування та програм розробки мультимедійних навчальних курсів“ на сторінці 1. Приємного читання.