Інформатизація суспільства, що відбувається зараз у світі спричиняє зміни в стратегії освітньої політики різних держав, у тому числі й України. Головним елементом нової школи повинно стати інформаційно-технологічне середовище з навчальним простором, що постійно розвивається. Освіта, в тому числі суспільствознавча, має ґрунтуватися на використанні комп'ютерних технологій, що надає можливість учням входити до широкого інформаційного простору та ефективно діяти в різноманітних ситуаціях.
XXI століття ставить нові завдання перед педагогом, головне гасло якого: "Бути на рівних із часом". На цьому етапі, найважливіше завдання викладача — навчити підростаюче покоління жити в інформаційному світі, уміти знаходити й використати необхідні знання. А щоб успішно впоратися із цим завданням йому самому потрібно бути комп'ютерно грамотним і мультимедійно компетентним. Тобто, володіти такою професійною якістю, яка включає інтегровану сукупність знань, умінь і досвіду виконання різних видів операцій відповідно до мультимедійних технологій та ціннісне ставлення до цієї діяльності.
Курс "Використання сучасних інформаційних технологій: формування мультимедійної компетентності (для спеціальності — Історія)" розрахований на студентів історичних факультетів, які опанували такі дисципліни, як "Інформатика та комп'ютерна техніка" та "Методика навчання історії", мають певні знання щодо роботи на персональному комп'ютері, уміють працювати в середовищі Windows, володіють навичками роботи з програмами MS Office, уміють здійснювати пошук інформації у мережі Internet.
Метою викладання навчальної дисципліни "Використання сучасних інформаційних технологій: формування мультимедійної компетентності (для спеціальності — Історія)" є опанування теоретичних знань та набуття практичних умінь та навичок, завдяки яким можна ефективно застосовувати сучасні мультимедійні технології у процесі навчання історії.
Основними завданнями дисципліни є: вивчення спеціалізованих комп'ютерних програм, набуття навичок підготовки програмного забезпечення до уроку історії, ознайомлення з методикою застосування мультимедійних технологій у навчанні історії в школі.
У результаті опанування навчальною дисципліною студент повинен знати: можливості роботи на персональному комп'ютері; засоби інтерактивного навчання на уроках історії; теоретико-методичні засади застосування мультимедіа у навчанні історії. А також, вміти: створювати мультимедійний засоби навчання користуючись програмами MS Word, Excel, PowerPoint, Publisher тощо; використовувати готові педагогічні програмні продукти; використовувати ресурси мережі Internet у навчанні історії; створювати Web-сайт, тестові завдання за допомогою електронних засобів тощо.
Під час вивчення курсу передбачається проведення лекцій, практичних робіт і систематична самостійна робота студентів за індивідуальними та груповими завданнями.
Посібник складається з програми курсу, шести змістовних модулів, словника основних термінів, тестів загального контролю, запитань підсумкового контролю, списку рекомендованих джерел та літератури і додатків.
Навчальна програма дисципліни містить у собі мету, завдання, методичні орієнтири, перелік дисциплін з якими пов'язаний курс; розподіл навчального часу; зміст лекційного курсу і практичних занять; теми, винесені на самостійне опрацювання; критерії оцінювання теоретичної і практичної підготовки студентів.
Матеріал кожного змістовного модуля містить конспективний виклад лекційного матеріалу із списком рекомендованої для опрацювання літератури; настанови до підготовки практичних занять із визначенням мети, плану заняття, списку літератури, завдань для самостійної та індивідуальної роботи, методичних рекомендацій.
В нашій електронній бібліотеці ви можете безкоштовно і без реєстрації прочитати «Використання сучасних інформаційних технологій» автора В.О.Мирошниченко на телефоні, Android, iPhone, iPads. Зараз ви знаходитесь в розділі „ПЕРЕДМОВА“ на сторінці 1. Приємного читання.