Ринок позичкових зобов'язань, цінних паперів, валютний ринок
Аналіз функціонування грошового ринку потребує виявлення його структури, вичленення окремих частин цього ринку. Це можна здійснити за кількома критеріями.
Перший з них - за видами інструментів, якими здійснюються переміщення грошей від продавців до покупців. Відповідно до цього критерію виділяють три сектори грошового ринку:ринок позичкових зобов'язань, ринок цінних паперів і валютний ринок.
В організаційно-правовому аспекті ці ринки функціонують як самостійні. Але, обслуговуючи рух грошових коштів, вони тісно між собою взаємодіють. Так, грошові кошти можуть легко переміщуватися з одного ринку на інший, а одні й ті самі суб'єкти можуть здійснювати операції одночасно чи поперемінно на кожному з них. Наприклад, комерційний банк за допомогою депозитних сертифікатів мобілізує кошти. А далі розмістити ці кошти він може на ринку цінних паперів чи на валютному ринку.
За інституційним критерієм у грошовому ринку виділяють два сектори:
- сектор прямого фінансування;
- сектор (непрямого) опосередкованого фінансування.
У секторі прямого фінансування зв'язок між продавцями і покупцями грошей здійснюється безпосередньо, всі питання, що стосуються купівлі-продажу грошей, вони вирішують безпосередньо один з одним. У секторі прямого фінансування функціонують два канали руху грошей:
- канал капітального (акціонерного) фінансування;
- канал запозичень за допомогою облігацій.
Капітальне (акціонерне) фінансування являє собою купівлю грошей в обмін на право участі у власності фірми назавжди. Як інструмент тут використовуються акції.
Канал запозичень
Сектор непрямого (опосердкованого) фінансування
Ринок грошей та капіталів
Ринок капіталів
Підринки фондовий, банківських кредитів ,послуг не банківських фінансово-кредитних інститутів
3. Попит та пропозиція на грошовому ринку
В нашій електронній бібліотеці ви можете безкоштовно і без реєстрації прочитати «Гроші та кредит» автора Круш П.В. на телефоні, Android, iPhone, iPads. Зараз ви знаходитесь в розділі „2. Структура грошового ринку“ на сторінці 1. Приємного читання.