Розділ «3.3.2. Прикметник»

Правове письмо

У діловому стилі переважають відносні прикметники, якісних прикметників значно менше. Проте використання якісних прикметників, а саме їх ступенів порівняння (форми для вияву більшої чи меншої міри якості), спричиняє певні труднощі. В українській мові ці форми можуть бути як однослівними, синтетичними, простими: дорогий - дорожчий - найдорожчий, досвідчений - досвідченіший -найдосвідченіший, - так і двослівними, аналітичними, складеними: дорогий - більш дорогий, найбільш дорогий, досвідчений - більш досвідчений - найбільш досвідчений.

У нормативному акті ступінь більшого чи меншого вияву якості передається звичайно аналітичними формами - з допомогою прислівників більш (найбільш), менш (найменш), а також далеко, надто, дуже і т. ін. Оскільки творення таких форм практично можливе від усіх якісних прикметників, ці аналітичні форми вільно відмінюються, сприймаються як стилістично нейтральні, у той час як однослівні форми мають виразний емоційний колорит.

Утворюючи ступені порівняння, враховуємо:

а) прислівник дуже вказує на абсолютний ступінь вияву ознаки, найбільш - на відносний ступінь вияву ознаки, бо тут можливі йменш, більш, найменш. Пор: дуже якісний - більш/менш якісний;

б) в українській мові відсутній прикметник самий на позначення ступеня вияву ознаки, тому вирази на кшталт самий досконалий, самий розумний вважаються такими, що не відповідають нормам літературної мови. У такому разі мовними нормами передбачено вживання префікса най-: найдосконаліший, найрозумніший. Можливі варіанти підсилення ступеня ознаки за допомогою часток що, як: якнайрозумніший, щонайдосконаліший. При вживанні таких форм у документах слід зважати на їх емоційно-експресивне навантаження;

в) при творенні вищого/найвищого ступеня порівняння прикметника (складена форма) прислівники більш/менш, найбільш/найменш слід додавати до форми прикметника, а не до простої форми вищого ступеня порівняння прикметника: більш/менш дешевий (не більш/менш дешевший), найбільш/найменш дешевий (не найбільш/найменш дешевший), більш вдалий, менш агресивний, найбільш поважний.

Наступний розділ:

3.3.3. ЧИСЛІВНИК


В нашій електронній бібліотеці ви можете безкоштовно і без реєстрації прочитати «Правове письмо» автора Невідомо на телефоні, Android, iPhone, iPads. Зараз ви знаходитесь в розділі „3.3.2. Прикметник“ на сторінці 1. Приємного читання.

Запит на курсову/дипломну

Шукаєте де можна замовити написання дипломної/курсової роботи? Зробіть запит та ми оцінимо вартість і строки виконання роботи.

Введіть ваш номер телефону для зв'язку, в форматі 0505554433
Введіть тут тему своєї роботи