Фонд державного майна України створено в 1991 році Постановою Кабінету Міністрів Української РСР № 158 для здійснення державної політики в сфері приватизації державного майна. Перші органи приватизації в Україні - Фонд, його регіональні відділення, фонди, комітети, управління комунального майна було утворено в 1992 році.
В 1994 р. було прийнято Указ Президента України № 56 "Про єдину систему органів приватизації в Україні". Цим Указом фактично було сформовано сучасну систему органів приватизації.
Згідно з Указом Президента України "Про зміни в системі центральних органів виконавчої влади України" від 13.03.99р. № 248/99, Фонд державного майна України входить до центральних органів виконавчої влади.
Відповідно до "Тимчасового Положення про ФДМУ" фонд державного майна України підпорядкований і підзвітний Верховній Раді України. У своїй діяльності фонд керується Конституцією і законодавчими актами України, Кабінету Міністрів України.
Фонд має регіональні відділення в усіх областях України, В Республіці Крим, містах Києві та Севастополі.
Основні завдання Фонду полягають у наступному:
- захист майнових прав України на її території та за кордоном;
- здійснення прав розпорядження майном державних підприємств у процесі їх приватизації, створення спільних підприємств;
- здійснення повноважень щодо організації та проведення приватизації майна підприємств, яке перебуває у загальнодержавній власності;
- сприяння процесові демонополізації економіки і створенню умов для конкуренції виробників.
- продаж земельних ділянок, на яких розташовані об'єкти, які підлягають приватизації. (ст. 92 та 93 Закону України "Про державний бюджет України на 2006 рік").
Фонд відповідно до покладених на нього завдань:
- змінює у процесі приватизації організаційно-правову форму підприємств, що перебувають у загальнодержавній власності, шляхом перетворення їх у відкриті акціонерні товариства;
- продає майно, що перебуває у загальнодержавній власності у процесі його приватизації, включаючи майно ліквідованих підприємств і об'єктів незавершеного будівництва;
- укладає угоди з посередниками щодо організації підготовки до приватизації та продажу об'єктів приватизації;
- видає ліцензії посередникам;
- вживає заходів до залучення іноземних інвесторів до процесу приватизації;
- бере участь у створенні спільних підприємств, до статутного фонду яких передається майно, що є загальнодержавною власністю;
- представляє інтереси України за кордоном з питань, що стосуються захисту майнових прав держави.
Сторінки
В нашій електронній бібліотеці ви можете безкоштовно і без реєстрації прочитати «Корпоративне управління» автора Ігнатьєва І.А. на телефоні, Android, iPhone, iPads. Зараз ви знаходитесь в розділі „5.4. Фонд державного майна України та його роль у формуванні та управлінні корпоративним сектором України“ на сторінці 1. Приємного читання.