1. Загальні положення
2. Обов'язки сімейного лікаря
2.1. Надання первинної медико-санітарної допомоги населенню відповідно до вимог кваліфікаційної характеристики й одержаного сертифіката.
2.2. Проведення санітарно-освітньої роботи з виховання населення в питаннях формування, збереження і зміцнення здоров'я членів сім'ї, само- і взаємодопомоги. Надання консультативної допомоги сім'ям з питань планування сім'ї, етики, психології, гігієни, соціальних аспектів сімейного життя, ведення "школи батьків".
2.3. Здійснення профілактичної роботи, спрямованої на оцінку ролі факторів навколишнього середовища, виявлення ранніх і прихованих форм захворювання і факторів ризику.
2.4. Здійснення динамічного спостереження за станом здоров'я членів сімей з проведенням необхідного обстеження і оздоровлення за індивідуальним комплексом лікувально-оздоровчих заходів.
2.5. Надання екстреної медичної допомоги хворим і потерпілим при невідкладних станах незалежно від місця проживання.
2.6. Своєчасні і в повному обсязі діагностика й лікування захворювань в амбулаторних умовах, денних і домашніх стаціонарах і на дому в межах компетенції лікаря загальної практики.
2.7. Своєчасне цільове направлення хворих для одержання медичної допомоги у випадках, які виходять за рамки компетенції сімейного лікаря; госпіталізація планових і ургентних хворих у встановленому порядку.
2.8. Проведення реабілітаційних заходів.
2.9. Проведення експертизи тимчасової втрати працездатності пацієнтів відповідно до чинного законодавства і направлення на МСЕК.
2.10. Здійснення своєчасної діагностики, раннього виявлення і відповідного лікування інфекційних захворювань, виконання протиепідемічних заходів.
2.11. Проведення імунопрофілактики захворювань.
2.12. Сприяння в організації медико-соціальної і побутової допомоги спільно з органами соціального захисту і службами милосердя самотнім, особам похилого віку, інвалідам, хронічно хворим.
2.13. Участь у виконанні державних та регіональних цільових медичних програм.
2.14. Аналіз стану здоров'я населення, яке обслуговується сімейним лікарем.
2.15. Планування змісту та обсягів своєї роботи і діяльності своїх підлеглих.
2.16. Проведення систематичної роботи щодо підвищення професійного рівня підлеглих медичних працівників.
2.17. Систематичне підвищення рівня своєї професійної кваліфікації як шляхом самопідготовки, так і проходження курсів удосконалення лікарів.
Сторінки
В нашій електронній бібліотеці ви можете безкоштовно і без реєстрації прочитати «Організаційні основи загальної практики сімейної медицини» автора Черешнюк Г.С. на телефоні, Android, iPhone, iPads. Зараз ви знаходитесь в розділі „Розділ IX. Основні функції та зміст роботи сімейного лікаря. Положення про лікаря загальної практики – сімейного лікаря“ на сторінці 1. Приємного читання.