Розділ IV. Нормативно-правова база

Організаційні основи загальної практики сімейної медицини

Ми живемо за законами. Це робить нас громадянами, працівниками, лікарями, людьми. Закон виступає як меч, щит та засторога.

Ronald Dworkin

Міністерством охорони здоров'я України з метою створення відповідних умов для прискорення впровадження засад сімейної медицини у діяльність закладів первинної медико-санітарної допомоги був розроблений і затверджений пакет нормативних документів, які регламентують технології впровадження сімейної медицини. Зокрема:

– Наказ МОЗ України від 11.04.2000 № 73 "Про проведення позачергової атестації лікарів, переведених на посади лікарів загальної практики – сімейної медицини".

– Наказ МОЗ України від 10.05.2000 № 101 "Про внесення доповнень до наказів МОЗ України від 23.11.93 № 229 та від 19.12.97 №359", яким урегульовано питання проведення атестації лікарів загальної практики – сімейної медицини.

– Наказ МОЗ України від 23.02.2000 № 33 "Про штатні нормативи та типові штати закладів охорони здоров'я", яким затверджено нормативи навантаження та розрахункові норми обслуговування населення для лікарів загальної практики – сімейної медицини.

– Наказ МОЗ України від 29.12.2000 № 372 "Про внесення доповнень до переліку закладів охорони здоров'я", яким доповнено номенклатуру закладів охорони здоров'я – Амбулаторію загальної практики – сімейної медицини.

– Наказ МОЗ від 01.02 2001 № 39 "Про внесення доповнень до номенклатури спеціальностей середніх медичних працівників", згідно з яким до номенклатури спеціальностей середніх медичних працівників внесено спеціальність "медична сестра загальної практики – сімейної медицини".

– Наказ МОЗ України від 23.02.2001 № 72 "Про затвердження окремих документів з питань сімейної медицини", яким затверджено:

– положення про лікаря загальної практики – сімейної медицини;

– положення про медичну сестру загальної практики – сімейної медицини;

– положення про відділення загальної практики – сімейної медицини;

– положення про денний стаціонар;

– положення про стаціонар удома.

– Наказ МОЗ України від 25.06 2001 № 244 "Про проведення моніторингу реорганізації первинної медико-санітарної допомоги на засадах сімейної медицини" регламентує проведення моніторингу за впровадженням сімейної медицини.

– Наказ МОЗ України від 12.07.2001 Nq 283, яким затверджено медичну облікову документацію щодо діяльності закладів загальної практики-сімейної медицини (ЗПСМ).

– Наказ МОЗ України від 23.07.2001 N° 303 "Про організацію роботи закладів (підрозділів) загальної практики – сімейної медицини", яким затверджено:

а) положення про амбулаторію загальної практики – сімейної медицини;

б) табель оснащення амбулаторії (відділення) загальної практики – сімейної медицини;

Сторінки


В нашій електронній бібліотеці ви можете безкоштовно і без реєстрації прочитати «Організаційні основи загальної практики сімейної медицини» автора Черешнюк Г.С. на телефоні, Android, iPhone, iPads. Зараз ви знаходитесь в розділі „Розділ IV. Нормативно-правова база“ на сторінці 1. Приємного читання.

Зміст

 • Передмова

 • Вступ

 • Розділ I. Чому в Україні почали впроваджувати сімейну медицину?

 • Розділ II. Визначення понять "лікар загальної практики – сімейний лікар" та "первинна медико-санітарна допомога"

 • Розділ III. Хронологія впровадження сімейної медицини в Україні

 • Розділ IV. Нормативно-правова база
 • Розділ V. Порівняння реформ в охороні здоров'я серед країн з перехідною економікою

 • Розділ VI. Доцільність переходу від дільнично-територіального принципу надання медичної допомоги до сімейної медицини

 • Розділ VII. Принципи надання медичної допомоги сімейним лікарем

 • Розділ VIII. Перелік облікової медичної документації закладу загальної практики – сімейної медицини

 • Розділ IX. Основні функції та зміст роботи сімейного лікаря. Положення про лікаря загальної практики – сімейного лікаря

 • Розділ X. Особливості спілкування сімейного лікаря з пацієнтом та його родиною

 • Розділ XI. Ситуаційні задачі, тести з питань сімейної медицини

 • Запит на курсову/дипломну

  Шукаєте де можна замовити написання дипломної/курсової роботи? Зробіть запит та ми оцінимо вартість і строки виконання роботи.

  Введіть ваш номер телефону для зв'язку, в форматі 0505554433
  Введіть тут тему своєї роботи