Розділ «14.4. Технічний аналіз»

Валютні операції

Технічний аналіз являє собою вивчення минулих змін ціни з метою передбачення її майбутніх змін. Ціна є найважливішим статистичним показником в світі технічного аналізу, оскільки вона являє собою єдину точну міра настроїв інвесторів, це збіг попиту і пропозиції. Технічний аналіз базується на методах графічного дослідження і аналізу, заснованого на математичних принципах. Грамотно проведений технічний аналіз забезпечує своєчасний вхід і вихід з ринку, а також дає змогу навіть невеличкий стартовий капітал швидко перетворити у значну суму.

У західній економічній літературі при аналізі руху цін нерідко вдаються до аналогії. Зокрема, продавців та покупців порівнюють з "биками", "ведмедями", "кабанами" та "вівцями".

"Бик" б'є рогами догори. "Бик" - це покупець, який думає, що ринок "піде вгору", тому він купує. "Ведмідь" б'є лапами донизу. "Ведмідь" - це продавець, який сподівається, що ринок "піде униз", тому він продає. "Кабан" дуже ненажерливий, він купує або продає дуже багато і ніколи не може зупинитися. "Вівці" дуже боязливі і тому не можуть своєчасно прийняти рішення. Як тільки ринок починає працювати, "бики" купують, "ведмеді" продають, а "кабани" та "вівці" путаються під ногами

Продавець хоче продати свій товар якомога дорожче, покупець, навпаки, хоче купити, якнайдешевше. Вони завжди протистоять один одному. Але угода буде здійснена тільки тоді, коли покупець та продавець дійдуть згоди щодо ціни, яка буде задовольняти їх обох.

Кожна ціна, яку спостерігають аналітики на своїх терміналах, - це консенсус усіх учасників ринку. Кожен, хто купує, продає, або утримується від прийняття рішення, робить свій внесок у формування ціни.

Технічний аналіз вводить певні категорії. Одна з основних категорій - тренд. Тренд - переважаючий напрямок руху ціни. Тренд буває висхідним, низхідним, бічним (відсутність тренда). При висхідному тренді (uptrend) кожне підвищення досягає вищого значення, ніж попереднє, а кожний спад зупиняється на більш високому рівні, ніж попередній. При низхідному (падаючому) тренді (downtrend) кожний спад досягає більш глибокого мінімуму, ніж попередній, а кожне підвищення зупиняється на більш низькому рівні, ніж попередній. У коридорі цін усі підвищення зупиняються десь на одному максимальному рівні, а всі спади досягають приблизно однакового мінімуму.

У гравця завжди є три варіанти рішення: купувати, продавати або нічого не робити. Гра в коридорі цін і в тренді потребує різної тактики та використання різних технічних індикаторів. Коли ви відкрили позицію і перебуваєте в певному тренді, то ви дотримуєтеся його: купуєте (або нічого не робите) при підвищенні ціни на ринку, продаєте (або нічого не робите) - при її падінні. Якщо ціни "стоять у коридорі", то ви купуєте при їх падінні і продаєте при зростанні, але найкраще рішення - залишатися поза ринком.

Рух цін на графіку (рис. 14.1) являє собою серію піків та спадів. Рівні попередніх спадів, на які припадає велика кількість мінімальних цін, називаються підтримкою. Рівні, на які припадає серія максимальних цін, називаються опором.

Підтримка та опір

Рис. 14.1 Підтримка та опір

Вплив цих рівнів на ринок полягає в наступному: коли ціни на ринку підходять до рівня опору або підтримки, торговці поділяються на тих, хто вважає, що ціни далі рухатися не будуть і рівень не буде подоланий, і на тих, хто вважає, що ціна підніметься ще вище. Боротьба цих поглядів веде до того, що ціна залишається в діапазоні цього рівня доти, доки хтось не подолає її.

Рівень підтримки - це область на графіку, де бажання покупців та продавців можуть бути протилежними. Рівень підтримки можна визначити заздалегідь, за рівнем попереднього спаду.

Рівень опору являє собою протилежність підтримки - тиск продавців вищий за тиск покупців. Звичайно, рівень опору збігається з рівнем попередньої вершини.

Оскільки біля рівнів підтримки (область ринку, розміщена нижче поточного рівня цін, в якій очікується збільшення продажу) та опору (область розміщена вище поточного ринкового рівня, в якій можна очікувати зростання активності покупців) весь час виникає боротьба між "биками" та "ведмедями", то основне завдання дилерів - з'ясувати, наскільки сильний цей рівень і хто його подолає. Якщо ціни перейшли рівень опору, то ціна продовжить свій рух угору, якщо ціни не подолали цього рівня та після боротьби почали рухатися в протилежному напрямку, то говорять, що відбувся розворот тренду. Треба також враховувати і такі обставини: більшість торговців вважають" що рівень не буде подолано і намагаються закрити свої позиції, а найбільш схильні до ризику відкриваються в протилежний бік ще до того, як ціни наштовхнулися на цей рівень.

Як тільки ціни "прориваються" крізь рівень підтримки або опору, він відразу ж переходить у свою протилежність - подоланий рівень підтримки перетворюється в рівень опору. При висхідному тренді рівень опору, подоланий цінами, стає рівнем підтримки.

Сила кожної області підтримки або опору визначається трьома факторами:

- тривалістю існування певного рівня;

- амплітудою коливання ринку;

- обсягом угод.

Чим довше існує даний рівень, тим він міцніший, і може статися, що він не буде подоланий ще тривалий період.

Сторінки


В нашій електронній бібліотеці ви можете безкоштовно і без реєстрації прочитати «Валютні операції» автора Божидарнік Н. на телефоні, Android, iPhone, iPads. Зараз ви знаходитесь в розділі „14.4. Технічний аналіз“ на сторінці 1. Приємного читання.

Зміст

  • Вступ

  • Розділ 1. Валюта та валютні цінності

  • Розділ 2. Валютна система та валютний ринок

  • Розділ 3. Валютні біржі та інформаційні системи

  • Розділ 4. Сутність валютних операцій та їх класифікація

  • Розділ 5. Порядок відкриття і ведення валютних рахунків

  • Розділ 6. Кореспондентські відносини з іноземними банками

  • Розділ 7. Операції із залучення та розміщення валютних коштів

  • 7.6. Ризики та способи захисту від них

  • Розділ 8. Лізингові, форфейтингові і факторингові операції

  • Розділ 9. Неторгові операції

  • Розділ 10. Міжнародні розрахунки

  • Розділ 11. Поточні конверсійні операції

  • Розділ 12. Термінові конверсійні операції

  • Розділ 13. Угоди типу "SWAP"

  • Розділ 14. Валютний арбітраж та спекуляції

  • 14.4. Технічний аналіз
  • 14.5. Психологія прийняття рішення

  • Розділ 15. Валютний ризик

  • Розділ 16. Валютне регулювання та валютний контроль

  • Рекомендована література

  • Термінологічний словник

  • Запит на курсову/дипломну

    Шукаєте де можна замовити написання дипломної/курсової роботи? Зробіть запит та ми оцінимо вартість і строки виконання роботи.

    Введіть ваш номер телефону для зв'язку, в форматі 0505554433
    Введіть тут тему своєї роботи