Основні поняття
Документування - це процес створення документа.
Правила документування встановлюються нормативними актами. Приміром, ДСТУ 2732:2004 Діловодство й архівна справа. Терміни та визначення понять" подає визначення документування управлінської інформації як "створювання службових документів, змістом яких е управлінська інформація" [2].
До документування відносяться дії, пов'язані з формуванням документа як спеціального системного триєдинства:
змістового (соціальна інформація)
знакового (семіотична інформація)
матеріально-конструктивного (технологічного)
З метою забезпечення такої єдності розробляються типові структури та методики процесу документостворення.
Ураховуючи специфіку змістового, знакового та матеріально-конструкторського аспектів документа, розробляються сучасні класифікації систем документування, до яких можна віднести наступні:
- системи графічного запису;
- системи механічного запису;
- фотографічні;
- електромагнітні;
- оптичні;
- магнітооптичні;
- електростатичні;
- електронні.
Інформація на носії фіксується за допомогою певної "кодової" системи, що реалізується у формі різноманітних знаків-символів. Існує особлива наука - семіотика (від грец.- знак, ознака), що займається вивченням природи, видів і функцій знакових систем та знакової діяльності людини.
Знак - це матеріальний об'єкт (зображення, символ, слово тощо), що слугує для заміщення будь-якого матеріального або ідеального об'єкта, предмета [42]. Відповідно до обраного типу знаків визначається спосіб документування та відбираються засоби, за допомогою яких буде зафіксовано, передано й збережено інформацію. Тільки належним чином створена документна інформація набуває визначеної форми.
Сторінки
В нашій електронній бібліотеці ви можете безкоштовно і без реєстрації прочитати «Загальне документознавство» автора Ю.І.Палеха на телефоні, Android, iPhone, iPads. Зараз ви знаходитесь в розділі „3. Системи документування та їх еволюція“ на сторінці 1. Приємного читання.