В цій темі продовжується вивчення методики проведення аудиторської перевірки. Мета планування як найбільш важливої частини початкової стадії аудиту - розроблення стратегії та тактики аудиту. Питання суттєвості, оцінки систем бухгалтерського обліку і внутрішнього контролю, аудиторського ризику - все це важливо для будь-якої аудиторської перевірки.
Розглянувши цю тему, ви зможете:
- отримати уявлення про планування роботи аудитора на початковій стадії перевірки;
- пояснити, як проводиться оцінка інформаційної бази клієнта;
- зрозуміти, для чого потрібна оцінка суттєвості (матеріальності) в аудиті;
- охарактеризувати вимоги, які пред'являються до вивчення та оцінки систем бухгалтерського обліку і внутрішнього контролю клієнта;
- описати модель ризику неефективності аудиторської перевірки та пояснити сутність і значення її складових;
- розібратися в процесі підготовки та складання загального плану і програми аудиту.
Для цього вважаємо за доцільне розглянути наступні проблеми:
10.1. Сутність та мета планування
10.2. Етапи аудиту та їх характеристика
10.3. Ознайомлення з бізнесом замовника
10.4. Підготовка і складання загального плану та програми аудиту
10.5. Стратегія аудиту
10.1. Сутність та мета планування
10.2. Етапи аудиту та їх характеристика
Аудиторська перевірка передбачає вивчення достовірності вихідної інформації про фінансово-господарську діяльність суб'єктів господарювання та формування на їх основі висновків про їх реальний фінансовий стан. При цьому аудитор самостійно визначає форми і методи перевірки на підставі чинного законодавства, існуючих норм і стандартів, умов договору із замовником, професійних знань та досвіду.
Проведення аудиту - це певна послідовність здійснення аудиторських процедур, що реалізуються через упорядковану системи способів та прийомів дослідження фактів господарського життя, в залежності від мети та завдань аудиту. Тому процес аудиторської перевірки умовно поділяють на окремі етапи залежно від терміну, змісту і призначення виконуваних аудитором процедур.
З позиції найбільш загального представлення процесу аудиту доцільно виділяти наступні етапи (табл. 10.1).
Сторінки
В нашій електронній бібліотеці ви можете безкоштовно і без реєстрації прочитати «Аудит» автора Автор невідомий на телефоні, Android, iPhone, iPads. Зараз ви знаходитесь в розділі „Тема 10. Планування аудиту“ на сторінці 1. Приємного читання.