4.1. Аудит ефективності виконання місцевих бюджетів
4.1.1. Попередній аудит ефективності виконання місцевого бюджету
4.1.2. Проведення аудиту ефективності виконання місцевих бюджетів
4.2. Методологічні основи проведення аудиту виконання бюджетних програм
4.1. Аудит ефективності виконання місцевих бюджетів
4.1.1. Попередній аудит ефективності виконання місцевого бюджету
Попередній аудит виконання місцевого бюджету включає в себе:
1. збір фонової інформації, тобто інформації, що характеризує досліджуваний бюджет; |
2. оцінку виконання бюджету; |
3. визначення ризиків у формуванні та виконанні бюджету; |
4. оцінку забезпеченості ефективного використання коштів бюджету; |
5. завершується складанням програми аудиту. |
Мета збору фонової інформації - забезпечити формування загальної уяви щодо досліджуваного бюджету. Зокрема, доцільно зібрати дані про:
- основні соціально-економічні показники території досліджуваного бюджету (кількість жителів, основна виробнича сфера, наявні природні ресурси тощо);
- загальні обсяги доходів та видатків бюджету (планові та фактичні в розрізі років досліджуваного періоду);
- основні джерела доходів досліджуваного бюджету;
- структуру головних розпорядників бюджетних коштів досліджуваного бюджету, наявну мережу бюджетних установ, розподіл видатків бюджету між ними.
Джерелами фонової інформації є форми річних звітів про виконання досліджуваного бюджету, програми соціально-економічного і культурного розвитку територій та звіти про їх виконання, статистична звітність, дані органів ДКРС щодо бази підконтрольних об'єктів, матеріали засобів масової інформації тощо.
Оцінка стану виконання досліджуваного бюджету надається на підставі порівняння фактично виконаних та запланованих обсягів доходів та видатків бюджету.
Аналіз виконання затверджених обсягів доходів доцільно здійснити за такими видами як податкові та неподаткові надходження, доходи від операцій з капіталом та трансферти, щодо їх питомої ваги в загальному обсязі надходжень та темпів зростання у досліджений період.
Аналіз виконання видатків бюджету доцільно проводити окремо за загальним та спеціальним фондами, при цьому доцільно провести порівняння затверджених обсягів видатків із потребою у бюджетних коштах.
На підставі фонової інформації та оцінки стану виконання місцевого бюджету визначається проблема аудиту, тобто основне питання, яке буде досліджуватись.
Проблемою аудиту можуть бути питання:
1) Чи існують резерви збільшення ресурсної бази бюджету для подальшого їх спрямування на задоволення потреб територіальної громади?
Сторінки
В нашій електронній бібліотеці ви можете безкоштовно і без реєстрації прочитати «Аудит» автора Автор невідомий на телефоні, Android, iPhone, iPads. Зараз ви знаходитесь в розділі „Тема 4. Методика проведення органами контрольно-ревізійної служби аудиту ефективності“ на сторінці 1. Приємного читання.