Реєстри бухгалтерського (фінансового) обліку. Перелік реєстрів бухгалтерського обліку та їхню форму підприємства обирають самостійно. В умовах ручних форм та автоматизації облікових робіт бухгалтерії автотранспортних підприємств застосовують різні за формою облікові реєстри - журнали, журнали-ордери, відомості.
Якщо підприємство вирішило дотримуватися типових форм реєстрів, то слід застосувати реєстри обліку відповідно до Методичних рекомендацій із застосування реєстрів бухгалтерського обліку, затверджені наказом Міністерства фінансів України від 29.12.2000 р. за № 356. Для ручного ведення обліку найпоширенішою є журнально-ордерна форма, основними реєстрами якою є накопичувальні відомості, розроблювальні таблиці (реєстри аналітичного обліку), жур-нали-ордери і головна книга (реєстри синтетичного обліку).
У реєстрах аналітичного обліку наводиться детальна інформація про придбання, рух та вибуття транспортних засобів. Ступінь деталізації даних про операції підприємства встановлюють самостійно. В синтетичних реєстрах аналітичні дані по дебету й кредиту узагальнюються до рівня субрахунків синтетичних рахунків, на яких враховуються автотранспортні засоби - 10 "Основні засоби" (субрахунок 105 "Транспортні засоби"), 11 "Інші необоротні активи", 15 "Капітальні вкладення".
В умовах автоматизації облікових робіт розробники програмного забезпечення пропонують підприємствам різні набори реєстрів. Зокрема, в типовій конфігурації програми 1 С Бухгалтерія 8.0 пропонується застосовувати такі реєстри.
Реєстри синтетичного обліку:
- Обігово-сальдова відомість по рахунку;
- Обіг по рахунку;
- Аналіз рахунка;
- Головна книга.
Реєстри аналітичного обліку:
- Картка рахунка;
- Аналіз субконто;
- Картка субконто;
- Обігово-сальдова відомість по субрахунку (аналітичному рахунку).
Поряд з тим, в обліку основних засобів автотранспортних підприємств традиційно заповнюються такі реєстри аналітичного обліку, які рекомендовані Мінстатом України:
ОЗ-6 "Інвентарна карта обліку основних засобів";
ОЗ-7 "Опис інвентарних карток з обліку основних засобів";
ОЗ-8 "Картка обліку руху основних засобів";
ОЗ-9 "Інвентарний список основних засобів";
Сторінки
В нашій електронній бібліотеці ви можете безкоштовно і без реєстрації прочитати «Бухгалтерський і податковий облік автотранспорту та перевезень» автора Базилюк А.В. на телефоні, Android, iPhone, iPads. Зараз ви знаходитесь в розділі „2.5. Відображення транспортних засобів у реєстрах обліку та формах звітності“ на сторінці 1. Приємного читання.