Розділ «Модуль 1. Економічні основи функціонування банків та формування їх ресурсів»

Банківські операції


Тема 1. Види банків і порядок їх створення в Україні


Під час вивчення матеріалів теми студентам слід зосередитись на вивченні банківської системи країни, зокрема сутності, функцій та класифікації комерційних банків. Важливим є розгляд теоретичних основ формування банківських об'єднань, процесів реструктуризації та реорганізації банків. Необхідно також звернути увагу на процедуру реєстрації банку чи банківського об'єднання в нашій державі, на особливості реєстрації банків з іноземним капіталом, філій та представництв діючих вітчизняних банків в Україні та за її межами та ознайомитися з особливостями реєстрації установ іноземних банків в Україні.

Розглядаючи дану тему, спочатку варто розглянути походження, розвиток та функції комерційних банків, зокрема процес становлення банківської системи України.

На першому - вищому рівні ієрархії - перебуває Національний банк України, який здійснює нагляд та контроль за діяльністю банківських установ другого рівня і займається їх розрахунково-кредитним обслуговуванням.

Банківські установи - це другий рівень ієрархії дворівневої банківської системи. Вони займаються обслуговуванням підприємств, установ, організацій, населення. їх часто називають кровоносними судинами економіки.

Діяльність банків другого рівня регулюється Законом України "Про банки і банківську діяльність", згідно з яким "банк - це юридична особа, яка на підставі банківської ліцензії, має виключне право надавати банківські послуги, відомості про яку внесені до Державного реєстру банків".

До банківських послуг належать: залучення у вклади (депозити) коштів та банківських металів від необмеженого кола юридичних і фізичних осіб; відкриття та ведення поточних (кореспондентських) рахунків клієнтів, у тому числі у банківських металах; розміщення залучених у вклади (депозити), у тому числі на поточні рахунки, коштів та банківських металів від свого імені, на власних умовах та на власний ризик.

При вивченні даної теми студент має ознайомитися з видами банків, що функціонують в Україні і класифікуються залежно від наступних критеріїв: форми власності, організаційно-правової форми, величини активів, розміру статутного капіталу, частки іноземного капіталу, обсягу зобов'язань, секторів ринку, наявності і кількості банківських установ, діапазону операцій та ін.

Основні ознаки класифікації банків в Україні:

1. За формою власності банки в Україні можуть бути:

- державними;

- із колективною формою власності.

2. За організаційно-правовою формою в Україні функціонують банки, що створені як:

- публічні акціонерні товариства (публічні акціонерні банки);

кооперативи (кооперативні банки, що створюються за участю не менше 50 осіб).

3. Залежно від величини чистих активів усі вітчизняні банки поділяють на чотири групи:

- малі банки з активами до 500 млн грн;

- середні - з активами від 500 млн грн до 1 млрд грн;

великі - з активами від 1 млрд грн до 5 млрд грн; - найбільші банки з активами понад 5 млрд грн.

Сторінки


В нашій електронній бібліотеці ви можете безкоштовно і без реєстрації прочитати «Банківські операції» автора Прасолова С.П. на телефоні, Android, iPhone, iPads. Зараз ви знаходитесь в розділі „Модуль 1. Економічні основи функціонування банків та формування їх ресурсів“ на сторінці 1. Приємного читання.

Запит на курсову/дипломну

Шукаєте де можна замовити написання дипломної/курсової роботи? Зробіть запит та ми оцінимо вартість і строки виконання роботи.

Введіть ваш номер телефону для зв'язку, в форматі 0505554433
Введіть тут тему своєї роботи