10.1. Підприємницькі ризики та необхідність їх страхування
10.2. Страхування комерційних ризиків
10.3. Страхування фінансових ризиків
10.4. Страхування кредитних ризиків
10.5. Страхування депозитів
10.6. Страхування інвестицій
Базові поняття: підприємницькі ризики, комерційні ризики, технічні ризики, фінансові ризики, страхування втрат прибутку, страхування перерв у виробництві, страхування простоїв, страхування інших непрямих ризиків, страхування депозитів, страхування інвестицій, страхування біржових ризиків, страхування валютних ризиків, страхування додаткових витрат.
Страхування тісно пов'язане з підприємницькою діяльністю, оскільки вона неможлива без ризику.
10.1. Підприємницькі ризики та необхідність їх страхування
10.2. Страхування комерційних ризиків
Страхування комерційних операцій полягає у тому, щоб відшкодувати можливі втрати на випадок, коли через певний період застраховані операції не дадуть очікуваної віддачі. Страхове відшкодування в такому разі встановлюється в обсязі різниці між страховою сумою та одержаним прибутком від застрахованої комерційної діяльності.
При страхуванні комерційних ризиків також застосовують деякі обмеження щодо обсягу страхування окремих ризиків, зокрема, з нього вилучаються ризики, пов'язані з посередницькою діяльністю, роботою казино, тоталізаторів тощо. Із страхової відповідальності, як правило, вилучаються також можливі збитки внаслідок військових дій, зміни політичного курсу, негативної динаміки курсів валют. Це ж стосується і відшкодування збитків унаслідок навмисних дій страхувальника чи його партнерів, спрямованих на заподіяння шкоди застрахованій діяльності, зміну профілю комерційного підприємництва, застосування некваліфікованого управління ним тощо.
Тарифні ставки зі страхування комерційних ризиків визначаються з урахуванням багатьох чинників, зокрема:
— рівня стабільності ринкових відносин та прогнозу перспектив їхньої динаміки;
— строку страхування;
— виду діяльності тощо.
Зважаючи на те, що для кожного підприємства ризик має специфічні характеристики, необхідна конкретизація ставок страхових платежів.
Значного поширення набуває забезпечення страхового захисту матеріально-технічної бази виробництва, яке здійснюється через страхування майна підприємств від різноманітних ризиків. При такому страхуванні страхувальником може бути його власник або особа, яка отримала майно в користування, оренду, лізинг, на зберігання, під заставу тощо.
За цими видами укладають основний та додатковий договори страхування. За основним договором страхуванню підлягає все майно, що належить підприємству. Ставки страхових внесків за договорами страхування майна коливаються від 0,05 % до 0,5 % вартості майна. При страхуванні обладнання виробничих підприємств страховий збір коливається від 0,15 % до 1 % їх вартості.
Сторінки
В нашій електронній бібліотеці ви можете безкоштовно і без реєстрації прочитати «Страхова справа» автора Вовчак О.Д. на телефоні, Android, iPhone, iPads. Зараз ви знаходитесь в розділі „Тема 10 СТРАХУВАННЯ ПІДПРИЄМНИЦЬКИХ РИЗИКІВ“ на сторінці 1. Приємного читання.