Розділ «Коментована література»

Сон. Наука сну, або Пробудження після неспокійної ночі

Баррет, Дейрдре і Макнамара, Патрік.Енциклопедія сну та сновидінь: еволюція, функція, природа й загадка сну.

Розрахована на пожирачів знань про сновидіння та сон, ця енциклопедія відповідає на більшість запитань, які можуть виникати щодо цих фантастичних світів. Варто мати її для консультацій, хоч і англійською мовою.

Борхес, Хорхе Луїс. Сім вечорів.

1977 року вже вельми обожнюваний Борхес виголосив у Буенос-Айреському театрі «Колізей» сім лекцій на різні теми. Одна з них була повністю присвячена тому різновиду снів, що так нас лякає: кошмарам. Варто подолати страхи й прочитати її повністю. Крім того, втішитися іншими лекціями.

Голомбек, Д’єго (упорядник). Людська хронобіологія. Біологічні годинники здорової та хворої людини.

Являє вельми широку панораму цієї порівняно нової галузі біології й містить статті дослідників з різних країн світу про предмет, що набуває дедалі більшого значення та застосування. Позмінна праця, ефект далеких перельотів, гормональні й репродуктивні ритми, циркадні ритми та застосування у фармакології — ось лише деякі з багатьох проаналізованих тем.

Екірх, Роджер.Наприкінці дня: ніч у минулому.

На базі дослідження, якому він присвятив понад двадцять років і заради якого вивчив численні архіви, Роджер Екірх подає найрізноманітнішу інформацію: від «Одіссеї» Гомера, не оминувши щоденники, юридичні документи та медичні видання, до даних сучасних африканських племен. З допомогою такого широкого репертуару він доводить, що звичаї сну в людей не завжди були однаковими. Деякі, здається, втішалися пробудженням серед ночі. Щоб дізнатися, що вони робили в ці нічні періоди неспання, варто докласти зусиль і прочитати книжку англійською.

Кальдерон де ла Барка, Педро.Життя — це сон.

Фатальність долі та сприйняття життя як сну — дві великі філософські теми, якщо такі існують, — порушує цей класик іспанської барокової літератури. Педро Кальдерон де ла Барка здатний об’єднати й схвилювати нас історією головного героя, Сехізмундо. Читання віршованого тексту може видатися попервах дещо важким, однак згодом його ритм і актуальність теми захоплюють читача.

Кослофскі, Крейг.Вечірня імперія: історія ночі в ранній модерній Європі.

Протягом багатьох років історія людства переймалася тим, що переповідала події, які відбувалися впродовж дня, але мало говорила про ніч, і ця книжка покликана віддати цей борг. Як випливає з другої частини назви, йдеться про історію ночі в ранній модерній Європі. Автор розкриває поступові зміни в сприйнятті людьми ночі й, зокрема, як від XVII сторіччя вона перестала бути чимось негативним, щоб перетворитися на майже такий самий активний період, що й день.

Наступний розділ:

Використана література


В нашій електронній бібліотеці ви можете безкоштовно і без реєстрації прочитати «Сон. Наука сну, або Пробудження після неспокійної ночі» автора Калб Д’єго на телефоні, Android, iPhone, iPads. Зараз ви знаходитесь в розділі „Коментована література“ на сторінці 1. Приємного читання.