Розділ «Стаття 111. Повноваження Міністерства фінансів України та місцевих фінансових органів з контролю за дотриманням бюджетного законодавства»

Науково-практичний коментар Бюджетного кодексу України

1. Міністерство фінансів України здійснює контроль за дотриманням бюджетного законодавства на кожній стадії бюджетного процесу як щодо державного бюджету, так і місцевих бюджетів, якщо інше не передбачено законодавством України. 

Міністерство фінансів України в межах своїх повноважень забезпечує реалізацію єдиної державної політики у сфері контролю за дотриманням бюджетного законодавства, координує та спрямовує діяльність органів виконавчої влади, уповноважених на проведення контролю за дотриманням бюджетного законодавства, визначає основні організаційно-методичні засади та дає оцінку функціонуванню систем внутрішнього контролю і внутрішнього аудиту, якщо інше не передбачено законодавством.

2. Місцеві фінансові органи здійснюють контроль за дотриманням бюджетного законодавства на кожній стадії бюджетного процесу щодо місцевих бюджетів.

3. Міністерство фінансів України та місцеві фінансові органи у встановленому законодавством порядку одержують від центральних і місцевих органів виконавчої влади, підприємств, установ та організацій, банків та інших фінансових установ усіх форм власності пояснення, матеріали та інформацію з питань, що виникають під час складання, розгляду, затвердження і виконання бюджетів та звітування про їх виконання.

1. Контрольні повноваження Міністерства фінансів України визначені у Бюджетному кодексі України та Положенні про Міністерство фінансів України (затверджене постановою Кабінету Міністрів України від 27.12.2006 р. №1837). Так, Міністерство фінансів України є одним із основних учасників бюджетного процесу та наділене повноваженнями щодо здійсненню контролю за дотриманням бюджетного законодавства на кожній стадії бюджетного процесу як стосовно державного, так і місцевих бюджетів.

Під час складання проектів бюджетів, тобто на першій стадії бюджетного процесу, контрольні повноваження Міністерства фінансів України полягають у перевірці дотримання бюджетного законодавства у процесі розроблення проекту закону про Державний бюджет України на відповідний рік, визначення основних організаційно-методичних засад бюджетного планування, загального рівня доходів та видатків бюджету і кредитування бюджету та надання оцінки обсягу фінансування бюджету для складання проекту Державного бюджету України та індикативних прогнозних показників державного бюджету України на наступні за плановим два бюджетні періоди (ст. 32 Кодексу). Крім цього, Міністерство фінансів України на будь-якому етапі складання і розгляду проекту Державного бюджету України аналізує бюджетні запити головних розпорядників бюджетних коштів з точки зору їх відповідності бюджетному законодавству.

Повноваження з контролю за дотриманням бюджетного законодавства реалізуються Міністерством фінансів України і під час погодження визначених у Порядку складання, розгляду, затвердження та основних вимог до виконання кошторисів бюджетних установ (затверджений постановою Кабінету Міністрів України №228 від 28.02.2002 р. із наступними змінами і доповненнями) кошторисів, планів асигнувань загального фонду бюджету, планів надання кредитів із загального фонду бюджету, планів спеціального фонду і штатних розписів окремих установ, наприклад Секретаріату Кабінету Міністрів України за відповідними бюджетними програмами, обласних, Київської та Севастопольської міських держадміністрацій тощо.

Повноваження безпосередньо Міністерства фінансів України з контролю за дотриманням бюджетного законодавства стосовно місцевих бюджетів деталізовано лише на першій стадії бюджетного процесу. Так, під час складання проектів місцевих бюджетів, Міністерство фінансів України отримує інформацію, яка стосується обсягу міжбюджетних трансфертів, що подається Радою міністрів Автономної Республіки Крим, місцевими державними адміністраціями та виконавчими органами відповідних рад. Аналіз п. 5 Положення про Міністерство фінансів України, в якому йдеться про документи, що мають подавати Міністерству фінансів України учасники бюджетного процесу (головні розпорядники коштів місцевих бюджетів, органи місцевого самоврядування – інформацію, документи і матеріали, необхідні для складення проекту Державного бюджету України, прогнозних показників зведеного бюджету України та аналізу виконання бюджетів, що входять до складу бюджетної системи держави; органи місцевого самоврядування, Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські держадміністрації – інформацію про здійснені запозичення, в тому числі надходження від розміщення облігацій місцевих позик та надходжень від укладених договорів про отримання позик, кредитів, кредитних ліній у фінансових установах), дозволяє зробити висновок, що проводиться їх перевірка на відповідність бюджетному законодавству.

На другій стадії бюджетного процесу – під час розгляду проекту та прийняття закону про Державний бюджет України, Міністерство фінансів України представляє проект закону про Державний бюджет України на пленарному засіданні Верховної Ради України, виявляє неточності в розрахунках прогнозів доходів та фінансування бюджету. Наявність таких повноважень сприяє належному здійсненню контролю Міністерством фінансів України за дотриманням бюджетного законодавства.

На другій і третій стадіях бюджетного процесу Міністерство фінансів України практично не здійснює контрольні повноваження стосовно місцевих бюджетів. Цими повноваженнями наділені місцеві фінансові органи.

Контрольна функція Міністерства фінансів України реалізується і при внесенні змін до закону про Державний бюджет України, оскільки цей орган готує і подає на розгляд Кабінету Міністрів України пропозиції щодо внесення змін до Державного бюджету України.

Певні контрольні повноваження з контролю за дотриманням бюджетного законодавства має Міністерство фінансів України під час виконання бюджету: здійснює загальну організацію та управління виконанням державного бюджету України, а це означає, що цей державний орган контролює як надходження коштів до бюджету, так і їх витрачання. Міністр фінансів України протягом бюджетного періоду забезпечує відповідність розпису державного бюджету України встановленим бюджетним призначенням.

Щороку, у межах своєї компетенції, Міністерство фінансів України після прийняття Державного бюджету України перевіряє правильність складання і затвердження кошторисів і планів асигнувань загального фонду бюджету, планів надання кредитів із загального фонду бюджету, планів спеціального фонду, планів використання бюджетних коштів (крім планів використання бюджетних коштів одержувачів), помісячних планів використання бюджетних коштів (Порядок складання, розгляду, затвердження та основні вимоги до виконання кошторисів бюджетних установ (п. 42), Положення про Міністерство фінансів України (п. 2 підпункт 34)).

Міністерство фінансів України відповідно до покладених на нього завдань готує експертні висновки щодо визначення вартісної величини впливу законопроектів на дохідну чи видаткову частини бюджетів та вносить пропозиції щодо доцільності їх прийняття, можливості та строку набрання чинності; проводить державну експертизу проектів, фінансування яких здійснюється за рахунок кредитів, що залучаються державою або під державні гарантії.

Міністерство фінансів України здійснює в межах своїх повноважень контроль за виконанням бюджетів, оскільки воно має право одержувати інформацію, документи і матеріали, передбачені у п. 5 Положення про Міністерство фінансів України, з аналізу яких робить висновок про дотримання бюджетного законодавства відповідними учасниками бюджетного процесу. Контролюючи виконання закону про Державний бюджет України, Міністерство фінансів України проводить щомісячну оцінку відповідності прогнозу надходжень показникам, встановленим державним бюджетом України.

На четвертій стадії бюджетного процесу контроль Міністерства фінансів України за дотриманням бюджетного законодавства полягає в тому, що воно, отримуючи звіт про виконання державного бюджету України та інші фінансові звіти за встановленими правилами та формами (ст. 59, 60 Кодексу), здійснює їх перевірку з метою встановлення відповідності бюджетному законодавству, повноти і достовірності інформації, що в них міститься.

Міністерство фінансів України контролює і здійснення запозичень до місцевих бюджетів. Відповідно до покладених на цей орган завдань, він подає в установленому порядку висновки про відповідність проекту рішення про здійснення запозичень до місцевих бюджетів чи іншої операції вимогам, установленим бюджетним законодавством, забезпечує ведення загального реєстру запозичень до місцевих бюджетів. Цей контроль може бути попереднім (здійснюється перевірка певних документів до початку отримання запозичень) та поточним (шляхом отримання інформації для ведення реєстру запозичень до місцевих бюджетів). Так, у разі необхідності здійснення запозичень до місцевих бюджетів, Міністерство фінансів України протягом 20 днів після отримання інформації та відповідних документів від Верховної Ради Автономної Республіки Крим чи міської ради про наміри здійснити запозичення або реструктуризацію боргових зобов'язань за ним, розглядає їх, і проводить перевірку відповідності обсягу видатків на обслуговування місцевого боргу межам, установленим законом. Якщо виявлено невідповідність рішення міської ради про здійснення запозичення чи проведення іншої операції вимогам, установленим бюджетним законодавством, Міністерство фінансів звертається у встановленому порядку до суду для визнання такого рішення незаконним (Порядок здійснення запозичень до місцевих бюджетів, затверджений постановою Кабінету Міністрів України №207 від 24.12.2003 р.).

2. Міністерство фінансів України забезпечує реалізацію єдиної державної політики у сфері контролю за дотриманням бюджетного законодавства. Так, Міністерство фінансів України забезпечує розроблення та затверджує в установленому порядку певні документи, що стосуються бухгалтерського обліку, зокрема національні положення (стандарти) бухгалтерського обліку, плани рахунків та інструкції про їх застосування підприємствами, установами і організаціями (крім банків і бюджетних установ), типові форми реєстрів бухгалтерського обліку і фінансової звітності, методичні рекомендації та інші нормативно-методичні документи з питань бухгалтерського обліку та фінансової звітності підприємств, установ і організацій (крім банків і бюджетних установ), що сприяє належному проведенню контролю за дотриманням бюджетного законодавства Державним казначейством України. На Міністерство фінансів України покладається обов’язок роз’яснювати певні бюджетні норми, що сприяє забезпеченню єдиної державної політики у сфері контролю за дотриманням бюджетного законодавства. Наприклад, з метою дотримання бюджетного законодавства постановою Кабінету Міністрів України від 29.12.2009 р. №1414 “Про заходи щодо організації бюджетного процесу у 2010 році” на Міністерство фінансів України покладено функцію надання роз’яснення щодо застосування цієї постанови.

Міністерство фінансів України удосконалює методи фінансового та бюджетного планування, фінансування, а також звітності та системи контролю за витрачанням бюджетних коштів.

Сторінки


В нашій електронній бібліотеці ви можете безкоштовно і без реєстрації прочитати «Науково-практичний коментар Бюджетного кодексу України» автора Ярошенко Ф. О. на телефоні, Android, iPhone, iPads. Зараз ви знаходитесь в розділі „Стаття 111. Повноваження Міністерства фінансів України та місцевих фінансових органів з контролю за дотриманням бюджетного законодавства“ на сторінці 1. Приємного читання.

Зміст

  • УЗАГАЛЬНЕНИЙ КОМЕНТАР ДО РОЗДІЛУ I БЮДЖЕТНА СИСТЕМА УКРАЇНИ ТА ОСНОВИ БЮДЖЕТНОГО ПРОЦЕСУ

  • Глава 1. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ  Стаття 1. Відносини, що регулюються Бюджетним кодексом України

  • Стаття 2. Визначення основних термінів 1) бюджет

  • 2) бюджети місцевого самоврядування

  • 3) бюджетна класифікація

  • 4) бюджетна програма

  • 5) бюджетна система України

  • 6) бюджетне асигнування

  • 7) бюджетне зобов’язання

  • 8) бюджетне призначення

  • 9) бюджетний запит

  • 10) бюджетний процес

  • 11) бюджетні кошти (кошти бюджету)

  • 12) бюджетні установи

  • 13) видатки бюджету

  • 14) витрати бюджету

  • 15) власні надходження бюджетних установ

  • 16) гарантований Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста борг

  • 17) гарантований державою борг

  • 18) головні розпорядники бюджетних коштів

  • 19) державне запозичення

  • 20) державний борг

  • 21) дефіцит бюджету

  • 22) дотація вирівнювання

  • 23) доходи бюджету

  • 24) закон про Державний бюджет України

  • 25) залишок бюджетних коштів

  • 26) інвестиційна програма (проект)

  • 27) коефіцієнт вирівнювання

  • 28) кошик доходів державного бюджету для надання міжбюджетних трансфертів

  • 29) кошик доходів місцевих бюджетів

  • 30) кошторис

  • 31) кредитування бюджету

  • 32) міжбюджетні трансферти

  • 33) місцеве запозичення

  • 34) місцеві бюджети

  • 35) місцевий борг

  • 36) місцевий фінансовий орган

  • 37) надходження бюджету

  • 38) одержувач бюджетних коштів

  • 39) органи, що контролюють справляння надходжень бюджету

  • 40) паспорт бюджетної програми

  • 41) платіж

  • 42) програмно-цільовий метод у бюджетному процесі

  • 43) проект бюджету

  • 44) профіцит бюджету

  • 45) рішення про місцевий бюджет

  • 46) розпис бюджету

  • 47) розпорядник бюджетних коштів

  • 48) субвенції

  • 49) управління бюджетними коштами

  • 50) фінансовий норматив бюджетної забезпеченості

  • 51) фінансування бюджету

  • Стаття 3. Бюджетний період

  • Стаття 4. Склад бюджетного законодавства

  • УЗАГАЛЬНЕНИЙ КОМЕНТАР ДО РОЗДІЛУ ІІ ДЕРЖАВНИЙ БЮДЖЕТ УКРАЇНИ

  • Глава 2. БЮДЖЕТНА СИСТЕМА УКРАЇНИ ТА ЇЇ ПРИНЦИПИ Стаття 5. Структура бюджетної системи України

  • Стаття 6. Зведений бюджет

  • Стаття 7. Принципи бюджетної системи України

  • Стаття 8. Бюджетна класифікація

  • Стаття 9. Класифікація доходів бюджету

  • Стаття 10. Класифікація видатків та кредитування бюджету

  • Стаття 11. Класифікація фінансування бюджету

  • Стаття 12. Класифікація боргу

  • Стаття 13. Складові частини бюджету

  • Глава 3. ФІНАНСУВАННЯ БЮДЖЕТУ (ДЕФІЦИТ, ПРОФІЦИТ) ТА ДЕРЖАВНИЙ (МІСЦЕВИЙ) БОРГ Стаття 14. Дефіцит та профіцит бюджету, залишок бюджетних коштів

  • Стаття 15. Джерела фінансування бюджету

  • Стаття 16. Здійснення державних (місцевих) запозичень та управління борговими зобов’язаннями

  • Стаття 17. Гарантії щодо виконання боргових зобов’язань суб’єктів господарювання

  • Стаття 18. Граничні обсяги боргу та гарантій

  • Глава 4. БЮДЖЕТНИЙ ПРОЦЕС ТА ЙОГО УЧАСНИКИ Стаття 19. Стадії та учасники бюджетного процесу

  • Стаття 20. Застосування програмно-цільового методу у бюджетному процесі

  • Стаття 21. Складання прогнозу бюджету на наступні за плановим два бюджетні періоди

  • Стаття 22. Розпорядники бюджетних коштів

  • Стаття 23. Бюджетні призначення та асигнування

  • Стаття 24. Резервний фонд бюджету

  • Стаття 25. Безспірне списання коштів бюджету та відшкодування збитків, завданих бюджету

  • Стаття 26. Контроль та аудит у бюджетному процесі

  • Стаття 27. Подання і розгляд законопроектів, що впливають на показники бюджету, та введення в дію таких законів

  • Стаття 28. Доступність інформації про бюджет

  • Глава 5. ДОХОДИ, ВИДАТКИ ТА КРЕДИТУВАННЯ ДЕРЖАВНОГО БЮДЖЕТУ УКРАЇНИ Стаття 29. Склад доходів Державного бюджету України

  • Стаття 31. Таємні видатки

  • Глава 6. СКЛАДАННЯ ПРОЕКТУ ДЕРЖАВНОГО БЮДЖЕТУ УКРАЇНИ Стаття 32. Організаційні засади складання проекту Державного бюджету України

  • Стаття 33. Визначення бюджетної політики на наступний бюджетний період

  • Стаття 34. Інструкції з підготовки бюджетних запитів

  • Стаття 35. Складання бюджетного запиту

  • Стаття 36. Аналіз бюджетних запитів і розробка проекту Державного бюджету України

  • Стаття 37. Схвалення Кабінетом Міністрів України проекту закону про Державний бюджет України

  • Стаття 38. Матеріали, що додаються до Проекту закону про Державний бюджет України

  • Глава 7. РОЗГЛЯД ТА ЗАТВЕРДЖЕННЯ ДЕРЖАВНОГО БЮДЖЕТУ УКРАЇНИ Стаття 39. Розгляд і затвердження Державного бюджету України

  • Стаття 40. Предмет регулювання закону про Державний бюджет України

  • Стаття 41. Особливості формування надходжень бюджету та здійснення витрат бюджету в разі несвоєчасного набрання чинності законом про Державний бюджет України

  • Глава 8. ВИКОНАННЯ ДЕРЖАВНОГО БЮДЖЕТУ УКРАЇНИ Стаття 42. Організація виконання державного бюджету

  • Стаття 43. Казначейське обслуговування бюджетних коштів

  • Стаття 44. Розпис Державного бюджету України

  • Стаття 45. Виконання Державного бюджету України за доходами

  • Стаття 46. Стадії виконання бюджету за видатками та кредитуванням

  • Стаття 47. Встановлення бюджетних асигнувань розпорядникам бюджетних коштів

  • Стаття 48. Взяття бюджетних зобов’язань

  • Стаття 49. Здійснення платежів відповідно до взятих бюджетних зобов’язань

  • Стаття 50. Повернення кредитів до бюджету

  • Стаття 51. Особливості здійснення окремих видатків бюджету

  • Глава 9. ВНЕСЕННЯ ЗМІН ДО ЗАКОНУ ПРО ДЕРЖАВНИЙ БЮДЖЕТ УКРАЇНИ Стаття 52. Порядок внесення змін до закону про Державний бюджет України

  • Стаття 53. Перевиконання надходжень Державного бюджету України

  • Стаття 54. Скорочення видатків і кредитування загального фонду Державного бюджету України

  • Стаття 55. Захищені видатки бюджету

  • Глава 10. БУХГАЛТЕРСЬКИЙ ОБЛІК ТА ЗВІТНІСТЬ ПРО ВИКОНАННЯ ДЕРЖАВНОГО БЮДЖЕТУ УКРАЇНИ Стаття 56. Ведення бухгалтерського обліку виконання Державного бюджету України

  • Стаття 57. Порядок закриття рахунків після закінчення бюджетного періоду

  • Стаття 58. Звітність про виконання Державного бюджету України

  • Стаття 59. Місячний звіт про виконання Державного бюджету України

  • Стаття 60. Квартальний звіт про виконання Державного бюджету України

  • Стаття 61. Річний звіт про виконання закону про Державний бюджет України

  • Стаття 62. Розгляд річного звіту про виконання закону про Державний бюджет України

  • Глава 11 НАДХОДЖЕННЯ ТА ВИТРАТИ МІСЦЕВИХ БЮДЖЕТІВ  Стаття 63. Структура місцевих бюджетів

  • Стаття 64. Склад доходів, що закріплюються за бюджетами місцевого самоврядування та враховуються при визначенні обсягу міжбюджетних трансфертів

  • Стаття 65. Нормативи відрахувань податку з доходів фізичних осіб до бюджетів місцевого самоврядування

  • Стаття 66. Склад доходів бюджету Автономної Республіки Крим, обласних та районних бюджетів, що враховуються при визначенні обсягу міжбюджетних трансфертів

  • Стаття 67. Окремі особливості формування місцевих бюджетів

  • Стаття 69. Доходи місцевих бюджетів, що не враховуються при визначенні обсягу міжбюджетних трансфертів

  • Стаття 70. Видатки та кредитування місцевих бюджетів

  • Стаття 71. Бюджет розвитку місцевих бюджетів

  • Стаття 72. Особливості затвердження місцевого бюджету з дефіцитом або профіцитом

  • Стаття 73. Позики місцевим бюджетам

  • Стаття 74. Особливості здійснення місцевих запозичень

  • Глава 12 СКЛАДАННЯ, РОЗГЛЯД, ЗАТВЕРДЖЕННЯ, ВИКОНАННЯ ТА ЗВІТНІСТЬ МІСЦЕВИХ БЮДЖЕТІВ Стаття 75. Порядок складання проектів місцевих бюджетів

  • Стаття 76. Проект рішення про місцевий бюджет та матеріали, що до нього додаються

  • Стаття 77. Затвердження місцевих бюджетів

  • Стаття 78. Виконання місцевих бюджетів

  • Стаття 79. Особливості формування надходжень та здійснення витрат місцевого бюджету у разі несвоєчасного прийняття рішення про місцевий бюджет

  • Стаття 80. Звітність про виконання місцевих бюджетів

  • УЗАГАЛЬНЕНИЙ КОМЕНТАР ДО РОЗДІЛУ IV МІЖБЮДЖЕТНІ ВІДНОСИНИ

  • Глава 13. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ Стаття 81. Поняття та мета регулювання міжбюджетних відносин

  • Стаття 82. Види видатків бюджетів

  • Стаття 83. Джерела здійснення видатків бюджетів

  • Стаття 84. Забезпечення здійснення видатків

  • Стаття 85. Передача державою права на здійснення видатків

  • Стаття 86. Критерії розмежування видів видатків між місцевими бюджетами

  • Глава 14. РОЗМЕЖУВАННЯ ВИДАТКІВ МІЖ БЮДЖЕТАМИ Стаття 87. Видатки, що здійснюються з Державного бюджету України

  • Стаття 88. Видатки, що здійснюються з бюджетів сіл, їх об’єднань, селищ, міст районного значення і враховуються при визначенні обсягу міжбюджетних трансфертів

  • Стаття 89. Видатки, що здійснюються з районних бюджетів та бюджетів міст республіканського Автономної Республіки Крим і обласного значення та враховуються при визначенні обсягу міжбюджетних трансфертів

  • Стаття 90. Видатки, що здійснюються з бюджету Автономної Республіки Крим та обласних бюджетів і враховуються при визначенні обсягу міжбюджетних трансфертів

  • Стаття 91. Видатки місцевих бюджетів, що не враховуються при визначенні обсягу міжбюджетних трансфертів

  • Стаття 92. Передача коштів між місцевими бюджетами на здійснення видатків місцевих бюджетів, що не враховуються при визначенні обсягу міжбюджетних трансфертів

  • Стаття 93. Передача коштів між місцевими бюджетами на здійснення видатків місцевих бюджетів, що враховуються при визначенні обсягу міжбюджетних трансфертів

  • Глава 15. РОЗРАХУНОК ВИДАТКІВ, ЩО ВРАХОВУЮТЬСЯ ПРИ ВИЗНАЧЕННІ ОБСЯГУ МІЖБЮДЖЕТНИХ ТРАНСФЕРТІВ Стаття 94. Фінансові нормативи бюджетної забезпеченості

  • Стаття 95. Коригуючі коефіцієнти фінансових нормативів бюджетної забезпеченості

  • Глава 16. МІЖБЮДЖЕТНІ ТРАНСФЕРТИ Стаття 96. Види міжбюджетних трансфертів

  • Стаття 97. Трансферти, які надаються з Державного бюджету України місцевим бюджетам

  • Стаття 98. Дотація вирівнювання бюджетам міст Києва та Севастополя, міст республіканського Автономної Республіки Крим та обласного значення і районним бюджетам, іншим бюджетам місцевого самоврядування, для яких у державному бюджеті визначаються міжбюджетні трансферти

  • Стаття 99. Дотація вирівнювання бюджету Автономної Республіки Крим та обласним бюджетам

  • Стаття 100. Кошти, що передаються до державного бюджету з бюджету Автономної Республіки Крим, обласних і районних бюджетів, міських (міст Києва та Севастополя, міст республіканського Автономної Республіки Крим та обласного значення) бюджетів, інших бюджетів місцевого самоврядування, для яких у державному бюджеті визначаються міжбюджетні трансферти

  • Стаття 101. Міжбюджетні трансферти між місцевими бюджетами

  • Стаття 102. Субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення державних програм соціального захисту

  • Стаття 103. Додаткова дотація на компенсацію втрат доходів місцевих бюджетів, що не враховуються при визначенні обсягу міжбюджетних трансфертів, внаслідок наданих державою податкових пільг

  • Стаття 104. Субвенції на утримання об'єктів спільного користування чи ліквідацію негативних наслідків діяльності об'єктів спільного користування

  • Стаття 105. Субвенції на виконання інвестиційних програм (проектів)

  • Стаття 106. Субвенції на проведення видатків бюджетів місцевого самоврядування, що не враховуються при визначенні обсягу міжбюджетних трансфертів

  • Стаття 107. Субвенції на виконання інвестиційних програм (проектів) з місцевих бюджетів

  • Стаття 108. Порядок перерахування міжбюджетних трансфертів

  • УЗАГАЛЬНЕНИЙ КОМЕНТАР ДО РОЗДІЛУ V КОНТРОЛЬ ЗА ДОТРИМАННЯМ БЮДЖЕТНОГО ЗАКОНОДАВСТВА ТА ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ЗА ПОРУШЕННЯ БЮДЖЕТНОГО ЗАКОНОДАВСТВА

  • Глава 17. КОНТРОЛЬ ЗА ДОТРИМАННЯМ БЮДЖЕТНОГО ЗАКОНОДАВСТВА Стаття 109. Повноваження Верховної Ради України з контролю за дотриманням бюджетного законодавства

  • Стаття 110. Участь Рахункової палати у здійсненні контролю у бюджетному процесі

  • Стаття 111. Повноваження Міністерства фінансів України та місцевих фінансових органів з контролю за дотриманням бюджетного законодавства
  • Стаття 112. Повноваження Державного казначейства України з контролю за дотриманням бюджетного законодавства

  • Стаття 113. Повноваження органів Державної контрольно-ревізійної служби з контролю за дотриманням бюджетного законодавства

  • Стаття 114. Повноваження Верховної Ради Автономної Республіки Крим та відповідних місцевих рад з контролю за дотриманням бюджетного законодавства

  • Стаття 115. Повноваження Ради міністрів Автономної Республіки Крим, місцевих державних адміністрацій та виконавчих органів відповідних місцевих рад з контролю за дотриманням бюджетного законодавства

  • Глава 18. ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ТА ЗАХОДИ ВПЛИВУ ЗА ВЧИНЕНІ ПОРУШЕННЯ БЮДЖЕТНОГО ЗАКОНОДАВСТВА Стаття 116. Порушення бюджетного законодавства

  • Стаття 117. Заходи впливу за порушення бюджетного законодавства

  • Стаття 118. Застосування заходів впливу за порушення бюджетного законодавства

  • Стаття 119. Нецільове використання бюджетних коштів

  • Стаття 120. Зупинення операцій з бюджетними коштами

  • Стаття 121. Відповідальність за порушення бюджетного законодавства

  • Стаття 122. Контроль за дотриманням бюджетного законодавства в частині міжбюджетних трансфертів, доходів та видатків місцевих бюджетів, що враховуються при визначенні обсягу міжбюджетних трансфертів

  • Стаття 123. Відповідальність органів Державного казначейства України

  • Стаття 124. Оскарження рішення про застосування заходу впливу за порушення бюджетного законодавства

  • Розділ VI. ПРИКІНЦЕВІ ТА ПЕРЕХІДНІ ПОЛОЖЕННЯ

  • Запит на курсову/дипломну

    Шукаєте де можна замовити написання дипломної/курсової роботи? Зробіть запит та ми оцінимо вартість і строки виконання роботи.

    Введіть ваш номер телефону для зв'язку, в форматі 0505554433
    Введіть тут тему своєї роботи