Розділ «3.2. Національні органи адвокатського самоврядування»

Адвокатура України


З'їзд адвокатів України


Вищим органом адвокатського самоврядування України є з'їзд адвокатів України, який:

1) обирає голову і заступників голови РАУ, голову і заступників голови ВКДКА, голову і членів ВРКА та достроково відкликає їх з посад;

2) затверджує статут НААУ та вносить до нього зміни;

3) затверджує правила адвокатської етики;

4) затверджує положення про РАУ, положення про ВКДКА, положення про ВРКА;

5) розглядає та затверджує звіти РАУ, ВКДКА, висновки ВРКА;

6) призначає трьох членів Вищої ради юстиції;

7) затверджує кошторис РАУ, кошторис ВКДКА, звіт про їх виконання;

8) здійснює інші повноваження відповідно до Закону.

З'їзд адвокатів України може прийняти рішення про сплату щорічних внесків адвокатів на забезпечення реалізації адвокатського самоврядування, визначити напрями їх використання та відповідальність за несплату внесків.

До складу з'їзду адвокатів України входять делегати, які обираються конференціями адвокатів регіонів шляхом голосування відносною більшістю голосів делегатів, які беруть участь у конференції. Квота представництва, порядок висування та обрання делегатів з'їзду адвокатів України, порядок проведення з'їзду адвокатів України встановлюються РАУ.

З'їзд адвокатів України скликається РАУ не рідше одного разу на три роки. З'їзд адвокатів України скликається у шістдесятиденний строк за ініціативою РАУ або на вимогу не менш як однієї десятої від загальної кількості адвокатів, включених до ЄРАУ, або не менш як однієї третини рад адвокатів регіонів. У разі якщо РАУ не скликає з'їзд адвокатів України протягом шістдесяти днів з дня надходження пропозиції про його скликання, адвокати або представники рад адвокатів регіонів, які підписали таку пропозицію, приймають рішення про утворення організаційного бюро зі скликання з'їзду адвокатів України. Організаційне бюро має право скликати та забезпечувати проведення з'їзду адвокатів України, визначати особу, яка головує на засіданні з'їзду. Про день, час і місце початку роботи з'їзду адвокатів України та питання, що вносяться на його обговорення, адвокати повідомляються не пізніш як за двадцять днів до дня початку роботи з'їзду. З'їзд адвокатів України є правомочним, якщо у ньому бере участь більше половини обраних делегатів, які представляють більшість конференцій адвокатів регіонів. Рішення з'їзду адвокатів України приймаються шляхом голосування більшістю голосів делегатів, які беруть участь у з'їзді.


Рада адвокатів України



Вища кваліфікаційно-дисциплінарна комісія адвокатури


ВКДКА є неприбутковою, некомерційною професійною організацією, колегіальним органом, завданням якого є розгляд скарг на рішення, дії чи бездіяльність кваліфікаційно-дисциплінарних комісій адвокатури. ВКДКА підконтрольна і підзвітна з'їзду адвокатів України та РАУ. Вона є юридичною особою і діє відповідно до Закону, інших законів України та положення про Вищу кваліфікаційно-дисциплінарну комісію адвокатури. Установчим документом ВКДКА є положення про Вишу кваліфікаційно-дисциплінарну комісію адвокатури, затверджене з'їздом адвокатів України 17 листопада 2012 р. ВКДКА є колегіальним органом системи адвокатського самоврядування, завдання якого — розгляд скарг на рішення, дії чи бездіяльність кваліфікаційно-дисциплінарних комісій адвокатури. При організації засідань і вирішенні питань, визначених ст. 6 Положення про ВКДКА, вона керується власним Регламентом, який затверджується на першому її засіданні відповідним рішенням.

Контроль за фінансово-господарською діяльністю ВКДКА здійснює ВРКА, висновки якої передаються на розгляд і затвердження з'їзду адвокатів України, а у період між з'їздами — РАУ.

ВКДКА створюється та діє з метою реалізації публічно-правових функцій з відбору, атестування осіб, які виявили намір займатися адвокатською діяльністю, та як дисциплінарний орган у системі самоврядування адвокатури України.

Для досягнення мети своєї діяльності ВКДКА сприяє: процесу формування правової держави в Україні; гармонізації українського законодавства із законодавством Європейського Союзу та його реформуванню з використанням досвіду розвинених демократичних країн; захисту законних прав та інтересів та зміцненню існуючих правових норм щодо захисту прав і забезпечення гарантій адвокатів; підвищенню ролі інституту адвокатури в українському суспільстві; підвищенню статусу професії адвоката в Україні, розвитку правових форм самоорганізації адвокатської спільноти; удосконалення надання правової допомоги в Україні; професійному росту адвокатів і поширенню етичних стандартів професії; вдосконаленню системи підготовки та підвищення кваліфікації адвокатів; реалізації завдань адвокатського самоврядування.

Сторінки


В нашій електронній бібліотеці ви можете безкоштовно і без реєстрації прочитати «Адвокатура України» автора Автор невідомий на телефоні, Android, iPhone, iPads. Зараз ви знаходитесь в розділі „3.2. Національні органи адвокатського самоврядування“ на сторінці 1. Приємного читання.

Запит на курсову/дипломну

Шукаєте де можна замовити написання дипломної/курсової роботи? Зробіть запит та ми оцінимо вартість і строки виконання роботи.

Введіть ваш номер телефону для зв'язку, в форматі 0505554433
Введіть тут тему своєї роботи