Розділ «ВСТУП»

Інженерне забезпечення частин і підрозділів у бою

Аналіз збройних конфліктів кінця XX початку XXI століть свідчить про те, що світ розпочав епоху технологічних війн (військових конфліктів), яким властива висока рухливість військ, дії нечисленних мобільних підрозділів, відсутність чіткої лінії фронту. Значну роль у бойових діях сучасності відіграють невеликі за чисельністю, але потужні системи високоточної зброї, комплекси ППО, тактична і авіаносна авіація, а також ракетні засоби, що призначені для нанесення вирішального ураження противнику і визначають успіх усієї операції. За висновками провідних військових фахівців, у війнах майбутнього головну роль будуть грати не чисельні армії, а невеличкі військові формування озброєні комп'ютерними системами управління і потужними засобами ураження, висока динамічність і потужні бойові властивості танкових підрозділів і в майбутньому будуть грати значну роль у досягненні перемоги над ворогом.

Характерними рисами сучасного загальновійськового бою стає масоване застосування армійської авіації, ракетних та артилерійських комплексів, які оснащені різними видами високоточних боєприпасів.

Наявність високоточної зброї, можливість застосовування її в будь-яких умовах вимагає докорінних змін у технічному оснащенні Збройних Сил України, удосконалення організаційно-штатної структури підрозділів і частин Сухопутних військ.

Цілком зрозуміло, що успіх ведення бойових дій значною мірою залежатиме від їхнього всебічного забезпечення, одним з яких є інженерне забезпечення. Достатньо організоване інженерне забезпечення бойових дій підрозділів родів військ і спеціальних військ є однією зі складових загального успіху в бою.

Розрахунки та досвід командно-штабних навчань і військових конфліктів, що відбулися останнім часом, свідчать про те, що в сучасних умовах, приблизно 60-65 % окремих заходів інженерного забезпечення мають самостійно здійснюватись частинами та підрозділами родів військ і спеціальних військ.

До таких заходів належать:

– фортифікаційне обладнання позицій і районів зосередження, їх маскування та захист від ВТЗ,

– прокладання колонних шляхів;

– влаштування переходів через різноманітні перешкоди;

– встановлення інженерних загороджень.

На жаль, скрутне становище, в якому перебувають Збройні Сили України не дає можливості повністю вжити всіх необхідних заходів щодо покращення інженерного забезпечення бойових дій, наведення можливостей підрозділів і частин інженерних військ до сучасних вимог інженерного забезпечення. Але й зараз продовжує вдосконалюватись штатна структура інженерних підрозділів, розглядаються питання щодо підвищення їхньої бойової ефективності.

Метою посібника є те, щоб на підставі бойового досвіду, якій був накопичений підрозділами та частинами родів військ і спеціальних військ у різних видах бойових дій надати відомості про зміст і основні завдання інженерного забезпечення загальновійськового бою, розкрити зміст основних завдань, що виконуються підрозділами інженерних військ, порядок організації інженерного та інженерно-технічного забезпечення загальновійськових підрозділів і підрозділів спеціальних військ, розглянути питання щодо порядку дій командирів підрозділів тактичної ланки стосовно організації інженерного забезпечення своїх підрозділів у різних видах бою та взаємодії загальновійськових частин і підрозділів (підрозділів спеціальних військ) та підрозділів інженерних військ під час здійснення заходів інженерного забезпечення бою.


Мета інженерного забезпечення. Завдання інженерного забезпечення, які виконуються підрозділами в обороні, наступі та під час здійснення маршу


Інженерне забезпечення являє собою комплекс інженерних завдань і заходів, що виконуються для досягнення успіху в бою. Воно організується і здійснюється з метою створення необхідних умов для своєчасного та прихованого розгортання підрозділів військ; здійснення ними маневру і виконання ними поставлених бойових завдань; підвищення захисту особового складу, бойової та спеціальної техніки підрозділів, а також важливих військових об'єктів від сучасних засобів ураження; нанесення противнику максимальних втрат і ускладнення його дій.

У сучасних умовах інженерне забезпечення загальновійськового бою набуває подальшого розвитку під впливом існуючих поглядів на загальну тактику, яка в свою чергу, на межі тисячоліть, теж зазнає значних змін.

У першу чергу, збільшується значення бойових дій підрозділів протиповітряної оборони та радіоелектронної боротьби, що викликано зростанням бойових можливостей засобів повітряного нападу щодо знищення наземних угруповань військ.

По-друге, змінюються застарілі погляди на застосування інженерних підрозділів як засобу лише найбільш повного забезпечення бойових дій танкових і механізованих підрозділів і частин. У сучасних умовах вони самі, завдяки широкому застосуванню різноманітних засобів мінування, стали важливою силою, яка здатна наносити ураження противнику.

По-третє, змінюються погляди на організаційно-штатну структуру інженерних підрозділів з урахуванням сучасних вимог щодо інженерного забезпечення. Вона потребує суттєвого удосконалення не тільки в якісному, а ще більше - у кількісному аспектах.

Зараз, в результаті подальшого розвитку Сухопутних військ і оснащення їх у перспективі новими засобами боротьби, підвищується значення інженерного забезпечення бою, а виконання завдань, що постають перед підрозділами родів військ і спеціальних військ, перетворилося у більш складну проблему, ніж та, що була раніше. Це підтверджує закономірність розвитку форм і методів інженерного забезпечення бойових дій підрозділів і частин Сухопутних військ. Сутність цієї закономірності полягає в тому, що зі збільшенням бойових можливостей загальновійськових і спеціальних підрозділів, завдання інженерного забезпечення не спрощуються, а навпаки - ускладнюються: інженерні заходи щодо забезпечення бойових дій проводяться на більшому просторі, включаючи повітряний простір, їхні обсяги значно збільшуються, а терміни виконання різко скорочуються. Необхідність забезпечувати дії всіх родів військ і спеціальних військ на всю глибину бойових порядків обумовлює різноманіття завдань і специфіку їх виконання.

Сторінки


В нашій електронній бібліотеці ви можете безкоштовно і без реєстрації прочитати «Інженерне забезпечення частин і підрозділів у бою» автора Стаховський О.В. на телефоні, Android, iPhone, iPads. Зараз ви знаходитесь в розділі „ВСТУП“ на сторінці 1. Приємного читання.

Запит на курсову/дипломну

Шукаєте де можна замовити написання дипломної/курсової роботи? Зробіть запит та ми оцінимо вартість і строки виконання роботи.

Введіть ваш номер телефону для зв'язку, в форматі 0505554433
Введіть тут тему своєї роботи