Розділ VIII Наступні дні

Проект «Україна». 30 червня 1941 року, акція Ярослава Стецька

Наступні дні


Ярослав Стецько


У дні від проголошення Акта і до арешту новообраний голова УДП розвинув гарячкову активність.

Найперше написав та оприлюднив Декларацію так званого УДП (у ньому крім Стецька тимчасом не значилася жодна особа), яку сучасні дослідники датують «не раніше 1 липня». Маловірогідно, що такий документ міг бути підготовлений та розповсюджений після арешту пана голови, тобто пізніше 9 липня.

Документ сповіщав, пояснював, закликав: «Акт відновлення Української державності, проголошений дня 30 червня 1941 р. на зборах українського громадянства, походить з волі цілого українського народу. Безпосереднім виразником цього Акта й усіх наших змагань була й є Організація українських націоналістів під проводом Степана Бандери… Боротьбу цю провадить український народ під проводом ОУН і її провідника Степана Бандери. У тій боротьбі складала і складає ОУН безконечні гекатомби (жертви)… Нова Українська Держава, базуючись на повній суверенності своєї влади, стає добровільною в рямці нового ладу Європи, який творить вождь німецької армії й німецького народу – Адольф Гітлер…Отже, будемо з ними (тобто також і з «іншими народами і державами, які прийшли нам у цей спосіб з найбільшою поміччю» та проти «марксистсько-московської» потвори. – Д.Я.) дальше йти й дальше боротися».[207]

5 липня голова українського уряду надіслав берлінському «колезі» («фюреру і рейхсканцлеру») повідомлення про подію 30 червня і запевнення у своїй лояльності та підтримці[208] – очевидно надзвичайно актуальній для Гітлера саме в цей момент. Без цієї «підтримки і лояльності» Стецька та його уряду, а це можна трактувати саме так, фюрер Німеччини свого життя не уявляв.

Другий напрямок діяльності Стецька – формування Українського державного правління, згідно з «правом», наданим йому Бандерою.

Історія цієї інституції оповита густим туманом, адже немає ні документів, ні автентичних свідчень хоч якоїсь діяльності цього «уряду».

Чи не єдине, мені відоме, – спомини Володимира Лисого та Романа Ільницького. Співставивши їх між собою, ми можемо скласти інший список «уряду» новопосталої «української держави» Ярослава Стецька.


Хто такі члени «Державного/Крайового Правління»? Варіант 2


Список цей такий:

Ярослав Стецько – голова,

професор Маріян Панчишин – перший заступник голови,

Лев Ребет – другий заступник,

Володимир Стахів – «ресорт заграничних справ»,

Володимир Лисий – «ресорт внутрішніх справ» («державні секретарі» при цьому «ресорті» – Микола Лебідь та д-р Кость Паньківський),

Всеволод Петрів – «ресорт військових справ» («держ-секретарі» – Роман Шухевич та Олекса Гасин),

д-р Юліян Павликовський – «ресорт торгівлі і промислу» («держсекретарі» – Дмитро Яців та Роман Ільницький),

професор Євген Храпливий – «ресорт сільського господарства»,

Сторінки


В нашій електронній бібліотеці ви можете безкоштовно і без реєстрації прочитати «Проект «Україна». 30 червня 1941 року, акція Ярослава Стецька» автора Яневський Д.Б. на телефоні, Android, iPhone, iPads. Зараз ви знаходитесь в розділі „Розділ VIII Наступні дні“ на сторінці 1. Приємного читання.

Запит на курсову/дипломну

Шукаєте де можна замовити написання дипломної/курсової роботи? Зробіть запит та ми оцінимо вартість і строки виконання роботи.

Введіть ваш номер телефону для зв'язку, в форматі 0505554433
Введіть тут тему своєї роботи