Розділ «5. ВИРОБНИЧА ЛОГІСТИКА»

Логістика


5.1. Поняття виробничої логістики


Матеріальний потік на своєму шляху від первинного джерела сировини до кінцевого споживача проходить ряд виробничих ланок. Управління матеріальним потоком на цьому етапі має свою специфіку й називається виробничою логістикою [2, 3] або внутрішньовиробничою [2, 9].

Метою виробничої логістики є оптимізація матеріальних потоків усередині підприємств, які створюють матеріальні блага або надають матеріальні послуги [2,3].

Логістичні системи, які досліджує виробнича логістика, називаються внутрішньовиробничими логістичними системами (ВЛС) [2, 3]. ВЛС можна розглядати на макро- і мікрорівнях.

На макрорівні ВЛС постають як елементи макрологістичних систем. Вони задають певний ритм роботи цих систем, є джерелами матеріальних потоків. Можливість адаптації макрологістичних систем до змін навколишнього середовища істотною мірою визначається здатністю вхідних ВЛС швидко змінювати якісний і кількісний склад вихідного матеріального потоку, тобто асортименти й кількість продукції, що випускається.

На мікрорівні ВЛС є рядом підсистем, що перебувають у відносинах і зв'язках один з одною, утворюють певну цілісність, єдність. Ці підсистеми – закупівля, склади, запаси, обслуговування виробництва, транспорт, інформація, збут і кадри – забезпечують входження матеріального потоку в систему, проходження всередині неї й вихід із системи. Відповідно до концепції логістики побудова ВЛС повинна забезпечувати можливість постійного узгодження й взаємного коректування планів і дій постачальницьких, виробничих і збутових ланок всередині підприємства.

До загальних завдань (функцій) виробничої логістики належать [10]:

1) планування виробництва на основі прогнозу потреб у готовій продукції й замовлень споживачів;

2) розробка планів-графіків виробничих завдань цехам та ін. виробничим підрозділам;

3) розробка графіків запуску-випуску продукції, погоджених зі службами постачання й збуту;

4) встановлення нормативів незавершеного виробництва й контроль за їхнім дотриманням;

5) оперативне управління виробництвом і організація виконання виробничих завдань;

6) контроль за кількістю і якістю ГП;

7) участь у розробці й реалізації виробничих нововведень;

8) контроль за собівартістю виробництва готової продукції.


5.2. Традиційна й логістична концепція організації виробництва


Логістична концепція організації виробництва, характерна для "ринку покупця", містить у собі такі основні положення [2, 3]:

1) відмова від надлишкових запасів;

2) відмова від завищеного часу на виконання транспортно- складських операцій;

Сторінки


В нашій електронній бібліотеці ви можете безкоштовно і без реєстрації прочитати «Логістика» автора О.Б. Білоцерківський на телефоні, Android, iPhone, iPads. Зараз ви знаходитесь в розділі „5. ВИРОБНИЧА ЛОГІСТИКА“ на сторінці 1. Приємного читання.

Запит на курсову/дипломну

Шукаєте де можна замовити написання дипломної/курсової роботи? Зробіть запит та ми оцінимо вартість і строки виконання роботи.

Введіть ваш номер телефону для зв'язку, в форматі 0505554433
Введіть тут тему своєї роботи