Розділ «4. ЗАКУПІВЕЛЬНА ЛОГІСТИКА»

Логістика


4.1. Сутність і завдання закупівельної логістики


Закупівельна логістика – це управління матеріальними потоками в процесі забезпечення підприємства матеріальними ресурсами [2, 3].

Метою закупівельної логістики є адекватне й повне задоволення потреб виробництва в матеріалах з максимально можливою економічною ефективністю [7]. Основу економічної ефективності становить пошук і закупівля необхідних матеріалів задовільної якості за мінімальними цінами.

Основні завдання закупівельної логістики [3]:

1. Інформаційні:

1) визначення потреби в матеріальних ресурсах (МР);

2) дослідження ринків закупівель;

3) визначення продуктів і послуг, які краще придбати на стороні – завдання "зробити або купити";

4) пошук, оцінка і виявлення кращих постачальників, цін, способів доставки продуктів і послуг – завдання вибору постачальника.

2. Завдання реалізації:

1) організація і здійснення закупівель: узгодження ціни й укладання договору на поставку, вибір методу закупівель, визначення необхідних складських площ, подача замовлень, документальне оформлення поставок, організація платежів, організація доставки до місця зберігання, експедирування, складання графіка поставок, погодженого з усіма постачальниками, організація приймання й розміщення товарів на складі й т.д.;

2) контроль поставок: дотримання обґрунтованих строків закупівлі, дотримання вимог за обсягом поставок і якості МР, пункту призначення та ін.;

3) підготовка бюджету закупівель.

3. Завдання інтеграції та координації закупівель із виробництвом, збутом, складуванням, транспортуванням, а також з постачальниками:

1) тісна взаємодія з підрозділами, що використовують МР, розвиток взаємин, розуміння їхніх запитів;

2) обговорення асортиментів, обсягів, строків, ціни, вимог щодо якості, упакування, тари й інших параметрів поставок із зацікавленими сторонами (конструкторами, технологами, виробничниками, фахівцями з УЗ, складськими працівниками, транспортниками та ін.);

3) узгодження діяльності служб підприємства, що беруть участь у просуванні МЛ від постачальника до місця його безпосереднього використання на підприємстві;

4) аналіз відносин з постачальниками, відбір постачальників для організації довгострокового співробітництва, дотримання правил роботи з постачальниками й т.п.


4.2. Завдання "зробити або купити" [2, 3, 6]


Сторінки


В нашій електронній бібліотеці ви можете безкоштовно і без реєстрації прочитати «Логістика» автора О.Б. Білоцерківський на телефоні, Android, iPhone, iPads. Зараз ви знаходитесь в розділі „4. ЗАКУПІВЕЛЬНА ЛОГІСТИКА“ на сторінці 1. Приємного читання.

Запит на курсову/дипломну

Шукаєте де можна замовити написання дипломної/курсової роботи? Зробіть запит та ми оцінимо вартість і строки виконання роботи.

Введіть ваш номер телефону для зв'язку, в форматі 0505554433
Введіть тут тему своєї роботи